James Arthur Abberline

  Share
  avatar
  Jamie Abberline

  Liczba postów : 397
  Płeć : Male

  James Arthur Abberline

  Pisanie by Jamie Abberline on Nie Sie 08, 2010 1:16 pm

  James Arthur Abberline

  A. Dane personalne

  1. Imiona: James Arthur
  2. Nazwisko: Abberline
  3. Data urodzenia: 2 października 1994
  4. Miejsce urodzenia: Edynburg, Szkocja
  5. Miejsce zamieszkania: Edynburg, Szkocja
  6. Czystość krwi: czysta

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina: Zależy od punktu widzenia; z jednej strony jest to bogata, arystokratyczna rodzina o korzeniach rozległych, sięgających przeróżnych zakątków ziemi, o której opowiadać nie warto, gdyż zajęłoby to zbyt dużo miejsca. Z drugiej strony jednak jest to familia maleńka, można wręcz powiedzieć okaleczona - James wpierw stracił matkę, Audrey, której nawet nie pamięta - zmarła gdy miał kilka miesięcy. Co nieco wie o niej jedynie z opowieści - podobno była osobą cichą, posłuszną, skrytą w cieniu męża, jednak zarazem czułą i opiekuńczą. Jak zginęła - o tym się nie rozmawia, toteż chłopak wie jedynie tyle, że zdarzył się wypadek samochodowy.
  Dużej dane mu było cieszyć się ojcem, Evanem; człowiekiem o rozległych zainteresowaniach, ciekawym świata, który mimo wysokiej pozycji w Ministerstwie potrafił potrafił znaleźć czas dla Jamiego i wpoić mu wartości i zasady, których młodzieniec nadal się trzyma. Zmarł pod koniec 2008 roku, co wywarło na niego ogromny, negatywny wpływ. Z depresji, w której pogrążył się James, wyjść pomogły mu dwie osoby, które jeszcze można zaliczyć do rodziny:
  Christian Abberline, starszy brat, wzór do naśladowania dla chłopaka. Starszy o ponad 10 lat, sporą część życia poświęcił podróżom, aby w końcu powrócić do Szkocji i zająć się posadą łamacza klątw.
  Równie ważna co brat, o ile nie ważniejsza, jest dla niego macocha - Vivien. O dziwo, młodsza od Christiana, wyszła za Evana młodo, młodo zostając także wdową. Co prawda nie była w stanie dać Jamesowi tego, co matka, jednak dzięki niej chłopak zaznał choć trochę matczynej miłości. Chłopak jest do niej bardzo przywiązany, aż do jednego ze swoich 'humorów' - wspomnienia o Audrey powodują u niego wyrzuty sumienia, podczas których nie raz sprawił Vivien przykrość niemiłymi słowami i czynami.
  2. Pokrewieństwo: Christian Abberline - brat, Vivien Abberline - macocha.
  3. Status majątkowy: bardzo bogaty

  C. Szkoła

  1. Rok nauki: VII
  2. Dom: Gryffindor
  3. Przedmioty: zaklęcia, transmutacja, eliksiry, OPCM, wróżbiarstwo, astronomia

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje

  • Wzrost: 1,86m
  • Budowa ciała: chudy
  • Kolor oczu: trudny do określenia
  • Kolor włosów: czarne
  • Cechy charakterystyczne: piegi i niemal wieczny uśmiech

  2. Opis szczegółowy: Spójrz na Jamesa i spróbuj ocenić jego wygląd jednym słowem. Jeśli jesteś mężczyzną, prawdopodobnie będzie to mniej lub bardziej obraźliwe słowo opisujące człowieka o homoseksualnych skłonnościach - niesłusznie. Jeśli jesteś jednak kobietą, będzie to pewnieuroczy, słodki czy inny synonim tych słów. W jego twarzy nie dostrzeżesz wyniosłego spojrzenia, rysów arystokraty czy chytrego uśmieszku samozadowolenia. Prędzej zaklasyfikujesz go do grona 'chłopców z sąsiedztwa' - jednego z tych pogodnych, wesołych chłopców z mugolskich osiedli. Jamie jest posiadaczem owalnej twarzy o delikatnych rysach i brzoskwiniowej cerze ozdobionej pasem delikatnych piegów ciągnących się od jednego policzka, przez nos, do drugiego. Wyżej znajduje się para oczu średniej wielkości, których kolor trudno określić - tuż przy źrenicach są złote, dalej przechodzą w ciemną zieleń, by na brzegach stać się brązowe. Ponad nimi znajdują się brwi - czarne, dość gęste. Usta są pełne, przez większość czasu rozciągnięte w szerokim uśmiechu, a to oznacza również widok aparatu - na szczęście już za rok Jamie będzie mógł się go pozbyć i chwalić się niezwykle prostymi zębami. Ważne w jego wyglądzie są także włosy - czarne, gęste, które wiecznie mierzwi i nie pozwala im ułożyć się wedle własnego widzimisię.
  James jest dość wysoki - mierzy sobie metr osiemdziesiąt sześć, jednak nie widać tego na pierwszy rzut oka, gdyż chłopak ma to do siebie, że się garbi i wygląda na kilka centymetrów mniej. Jest chudy - mimo wiecznego marudzenia na temat braku masy mięśniowej, nigdy nie zaczął nad tym pracować - w końcu jest na tyle niezgrabny, że nie nadaje się do żadnego sportu. Jednocześnie żywo gestykuluje, więc nie zdziw się, jeśli kiedyś, podczas rozmowy, przez przypadek zawadzi ręką o którąś z części twojego ciała. Natomiast jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o jego emocjach, spójrz na twarz - nie umie ich ukrywać. Co do ubioru, wystarczy kilka słów - w jego szafie nie znajdziesz nic poza t-shirtami w różnych kolorach, jeansami i dwoma bluzami.

  E. Charakter

  1. Opis charakteru: Najprościej jest powiedzieć, że Jamie posiada dwie twarze. Przez większość czasu ludzie oglądają tę lepszą - roześmianą, tryskającą humorem i pogodnością. Uwielbia żartować i płatać figle. Trudno powiedzieć, ile razy lądował już na dywaniku u poszczególnych nauczycieli czy samego dyrektora; zdążył już jednak nabrać wprawy w unikaniu wpadki i coraz rzadziej daje się przyłapać na psikusach. Jest duszą towarzystwa - nie ma problemu z zawieraniem nowych znajomości, z jednym wyjątkiem - kobiety. Gdy poznaje nowe dziewczę, traci nieco na pewności siebie, nie do końca wiedząc, jak się zachować - w końcu jeszcze nigdy się nie całował (bo przecież te szczeniackie cmoknięcia podczas gry w butelkę się nie liczą)! Stało się tak dlatego, że nie interesował się jeszcze na poważnie płcią przeciwną, bynajmniej dlatego, że jest tchórzem - przeciwnie. Cechuje się odwagą i męstwem, uwielbia nowe wyzwania. Nie umie kłamać, toteż rzadko tego próbuje - woli prawdę, jakakolwiek by ona była. Spróbuj jednak go obrazić, a poznasz jego drugą twarz. Jest porywczy, łatwo popada w gniew, częściej działa pod wpływem emocji, a nie rozsądku. W złości zdarza mu się powiedzieć o kilka słów za dużo, jest jednak na tyle dumny, że rzadko wyciąga rękę do zgody, nawet jeśli rzeczywiście to on zawinił.
  Niestety, do jego pasji na pewno nie zalicza się nauka - niechętnie poświęca czas książkom, obowiązki zostawia na ostatnią chwilę, zwykle żałując tego podczas zarwanych nocy. Interesuje się jednak astronomią i swoim wiernym towarzyszem - półtorarocznym kotem birmańskim o imieniu Reuben.

  2. Ciekawostki: uwielbia robić dowcipy niczego nie spodziewającym się ofiarom

  • Zainteresowania: astronomia, zdziwione miny ofiar dowcipów
  • Ulubione: jego birmański kot, Reuben
  • Inne: nie lubi się uczyć, jest bardzo dumny

  F. Przeszłość Historia Jamesa należy zdecydowanie do tych smutnych - krótko po narodzinach stracił matkę, a jakby tego było mało, w wieku 14 lat ze świata żywych odszedł i ojciec. Dorasta pod opieką macochy, stara się ukończyć Hogwart z wynikami nieco lepszymi niż dotychczas, by w przyszłości móc pomnożyć majątek pozostawiony mu przez przodków. Niestety, jak dotąd nie ma żadnych pomysłów na swoją przyszłość, co go niezwykle martwi, jednak z optymizmem przeżywa każdy nowy dzień.


   Obecny czas to Pon Mar 19, 2018 11:35 am