Tanvi Gustavsson

  Share
  avatar
  Tanvi Gustavsson

  Liczba postów : 97
  Płeć : Female

  Tanvi Gustavsson

  Pisanie by Tanvi Gustavsson on Sob Maj 28, 2011 3:19 pm

  Tanvi Gustavsson

  A. Dane personalne

  1. Imiona: Tanvi Chanel
  2. Nazwisko: Gustavsson
  3. Data urodzenia: 13 lipca 1995 r.
  4. Miejsce urodzenia: Dolina Godryka
  5. Miejsce zamieszkania: Dolina Godryka. Dom Gustavssonów można określić przy pomocy dwóch słów: w normie. Rodzina przeprowadziła się tutaj tuż po tym, gdy dowiedzieli się, że Fenny po raz drugi zaszła w ciążę.
  6. Czystość krwi: 1/2

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina:
  Najstarszą przodkinią Tanvi, o której dziewczę ma pojęcie, to Margery Jordemaine (ze strony matki), mugolska kobieta, która została spalona na stosie pod zarzutem stosowania czarów. Zdarzyło się to 27 października 1441 roku w Smithfield. Margery na pewno płonąc nie przeklinałaby w myślach wszystkich prawdziwych czarodziejów, gdyby wiedziała, że za paręset lat w jej rodzie takowi się pojawią.
  Ragnvaldr Gustavsson urodził się już w Anglii, konkretniej w niedużym mieście Biddulph niedaleko Manchesteru. Nie znał rodzimej Norwegii, a choć rodzice starali się wpoić mu skandynawskie zwyczaje, zapoznać z kulturą i tradycją, to chłopak najzwyczajniej w świecie ignorował te próby i coraz bardziej zakochiwał się w deszczowej wyspie. W wieku lat jedenastu otrzymał list z Hogwartu, co nieźle zaskoczyło niemagicznych rodziców. Jeszcze większe zdziwienie czekało ich, gdy w wieku lat dwudziestu czterech Ragnvaldr uciekł sprzed ołtarza i zamiast wziąć ślub z Emmą Doyle, uczynił to z jej o dwa lata młodszą siostrą, Fenellą.
  Fenella Cynthia Gustavsson nazywana jest przez bliskich po prostu Fenny. Większość znajomych darzy ją sympatią, jednak gorsze stosunki ma z rodziną od czasu skandalu. Choć minęło już dużo czasu, Emma oraz rodzice kobiet darzą Fenny pogardą. Chociaż długo przejmowała się całą sprawą, to w końcu narodziny synka pozwoliły jej na zajęcie się tym, co naprawdę ważne.
  Erik Bernard Gustavsson zawsze odznaczał się niebywałą fantazją i pomysłowością, co chyba było mu dane aby uzupełnić pewne braki. Ragnvaldr i Fenny oboje są czarodziejami, więc z niecierpliwością wyczekiwali, aż ich pierworodny zacznie wykazywać jakieś magiczne zdolności. Tak się nie stało, jednakże rodzice zaakceptowali fakt, iż Erik jest charłakiem. Szczególnie zajmowali się chłopcem, martwiąc się, że mógłby mieć kompleksy. Aktualnie syn Gustavssonów przejawia niezwykły talent w dziedzinie gastronomii, co cenią jego przyjaciele i rodzina.
  Dwa lata po jego narodzinach na świat przyszła Tanvi Chanel, i tym razem dzieciątko wszędzie ukazywało swoje nadnaturalne moce. Biedny kot nie raz latał po pokoju, tak samo naczynia i sztućce cudem nie rozbijały się na głowach członków rodziny. Dziewczynka odczuwała, że jej rodzice starają się usilnie zajmować starszym bratem, co zdecydowanie wpłynęło na jej pewność siebie.
  Jeszcze jedną wartą napomknięcia istotą jest Lestrade, tłusty kot o śnieżnobiałej puchatej sierści, niebieskich oczach i niechęci do ruszania się z kanapy. Największą miłością darzy Tanvi.
  2. Pokrewieństwo: brak

  C. Szkoła

  1. Rok nauki: VI
  2. Dom: Slytherin
  3. Przedmioty: obowiązkowe oraz opieka nad magicznymi stworzeniami, numerologia

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje


  • Wzrost: 167 cm
  • Budowa ciała: Bardzo szczupła i drobna, duży wpływ ma na to ciągłe bycie na diecie.
  • Kolor oczu: Barwa oczu Tanvi to przyjemny, ciepły odcień miodu.
  • Kolor włosów: Włosy dziewczyny są ciemnobrązowe, obecnie krótkie.
  • Cechy charakterystyczne: Właściwie brak, jedynym słowem które może przychodzić na myśl na widok Tanvi to ładna.

  2. Opis szczegółowy:

  Jeżeli chcesz zobaczyć Tanvi, to najlepiej poszukać grupki urodziwych, modnie ubranych dziewcząt ze szkolnej elity. Zatrzymaj się na chwilę i popatrz. To wymaga naprawdę dużego skupienia, bo przechodząc obok i rzucając przelotnie okiem jej nie zauważysz. Tak jak codziennie wchodzisz po schodach, a nie wiesz, ile ich jest, tak często możesz mijać na korytarzach Tanvi i w ogóle nie zanotować jej obecności. Dziewczyna ma talent do chowania się, wtapiania w tłum. Wcale jej to nie przeszkadza. Naumyślnie szuka takich koleżanek, które jeszcze bardziej ułatwiłyby jej kamuflowanie się - nic dziwnego, że często przebywa w towarzystwie osób pokroju Holly Guildenstein. W stawaniu się częścią ściany (czy też tłumu) duże znaczenie ma też cichy głos i prawie bezdźwięczne i niezauważalne poruszanie się.
  Nie żeby była nieurodziwa – stanowczo temu zaprzeczam! Twarz dziewczyny należy z pewnością do tych ładniejszych. Skórę ma bladą, na nosie przyozdobioną piegami, które jednak stara się ukryć przy pomocy makijażu. Udaje jej się. Zdecydowanie ma talent jeżeli chodzi o podkreślanie swoich atutów i dobieranie kosmetyków. Czasem stawia na podkreślenie ust, czasem oczu, zawsze z bardzo dobrym rezultatem.
  Włosy Tanvi przez długi czas sięgały pasa, lecz w piątej klasie skróciła je i pozwoliła im na wykazanie swojej tendencji to kręcenia się. Na początku klasy szóstej skróciła je jeszcze bardziej, nadając im stylowy, bardziej kobiecy niż dziewczęcy wygląd. Nie ma z nimi większych problemów oprócz tego, że są dość słabe i często wypadają, toteż ilość odżywek, z których korzysta dziewczyna jest duża. Łatwiej jest z cerą, gdyż nie pojawiają się na niej żadne krostki ani się nie błyszczy.
  Oczy. To ponoć lustrzane odbicie duszy, ale nie wiadomo, czy to, co w nich widać jest prawdziwe. Mają ciepłą barwę miodu i nie są zbyt duże. Właściwie, to nie wyglądają na małe tylko dzięki sprytnemu makijażowi - bez niego nie prezentują się już tak atrakcyjnie. Usta również nie zaskakują rozmiarami, ale wyglądają ślicznie.
  Idąc dalej, warto byłoby także opisać styl ubierania się Tanvi. Nie jest to nic specjalnego, gdyż dziewczę po prostu stara się śledzić wszelkie trendy, ale też dopasowywać je do swojej sylwetki i urody. Zazwyczaj też owe ubrania są nieco mniej jaskrawe niż te należące do koleżanek – oto kolejny zabieg mający na celu ułatwić dziewczynie kamuflaż. Bardzo lubi sukienki, ostatnimi czasy szczególnie krótkie z uroczymi kołnierzykami.
  Wyjątkowy talent posiada Tanvi jeżeli chodzi o malowanie paznokci, gdyż robi to niezwykle precyzyjnie i ze smakiem dobiera kolory. W dormitorium często unosi się nieprzyjemny zapach lakieru tudzież zmywacza, jednak współlokatorki szybko wybaczają jej to uchybienie, gdy proponuje im darmowy manicure.
  Jest jeszcze parę szczegółów, które zazwyczaj umykają uwadze mniej dociekliwego obserwatora, a które mają tu bardzo duże znaczenie. Jest to szczupła (miejscami może nawet za bardzo) sylwetka, unikanie dużych uczt w Wielkiej Sali, czasem obecność wysokokalorycznych przekąsek pod łóżkiem dziewczyny oraz lekko zrogowaciały naskórek na palcu wskazującym prawej ręki, umiejętnie ukryty pod podkładem. Cóż to takiego? Tak jest, to bulimia nervosa, choroba towarzysząca Tanvi od zaledwie paru miesięcy. Niepewna swojej urody dziewczyna stara się zachowywać dietę, ale w chwilach stresu (a takich jest dużo) objada się, a następnie z poczuciem winy wywołuje wymioty. Następnie wszelkie problemy kryje pod makijażem i dalej udaje dziewczynę, której niczego w życiu nie trzeba.
  Tak wygląda Tanvi z bliska. Odsunąwszy się kilka metrów dalej znowu jakby zlewa się z tłem...

  E. Charakter

  1. Opis charakteru:
  Szósta rano to godzina snu większości nauczycieli i uczniów Hogwartu, jednak o tej porze Tanvi już dawno znajduje się na szkolnych błoniach. Po małej przebieżce i paru ćwiczeniach oraz śniadaniu złożonego z kawałka dietetycznego pieczywa oraz szklanki wody dziewczyna sięga po lornetkę i z
  aparatem w zanadrzu wypatruje ptaków. Tak jest, Tanvi darzy wielkim uczuciem te latające stworzenia. Podczas gdy inni widzą parę sów, ona oburzona wskazuje, że to przecież puszczyk uralski i sowa śnieżna. Gdy inni przerażeni słyszą w nocy dochodzący znad cmentarza wrzask mordowanej kobiety, ona ze spokojem odpowiada, że to przecież płomykówka. Niezauważalne przez innych różnice dla
  niej są oczywiste. Wykazuje się przy tym niezwykłą cierpliwością i koncentracją. Potrafi utkwić spojrzenie w jednym punkcie na bardzo długo, obserwując swój cel.
  Tak też zachowuje się przy każdej rzeczy, za którą się bierze. Dokładna, liczą się dla niej niezauważalne dla innych szczegóły. Takie jak kurz na półce, poprawne stawianie przecinków czy staranne pomalowanie paznokci. Gdyby nie dokładne mycie zębów i regularne uzupełnianie zapasów gum do żucia, ktoś mógłby dowiedzieć się o bulimii dziewczyny – nic dziwnego więc, że Tanvi jest aż tak uparta, jeżeli chodzi o kwestię drobnych szczegółów. Perfekcjonizm przekłada też na swoją urodę – chce osiągnąć piękno (w jej mniemaniu idealne) i nie zamierza się zatrzymywać.
  Upór i wytrzymałość. Stanie w chłodzie, noszenie niewygodnych, ale pięknych butów, pisanie do późna wypracowania – żaden problem. Dziewczyna dokończy to bez względu na okoliczności. Jest też dość dobra w... śledzeniu. Wtapia się w tłum i nie zwraca na siebie uwagi, więc wszelkie podsłuchiwanie, podglądanie, a potem donoszenie przyjaciółkom kto i co robił leży w jej gestii. Informacji jednak nie wydaje byle komu. Proszona o dyskrecję zachowuje ją... zależnie od tego, jakie korzyści może uzyskać oraz czy jest to zgodne z jej tokiem rozumowania. Jest przez to nieco wyrachowana, co widać także w innych sytuacjach.
  Uważa, że wiele rzeczy może zrobić znacznie lepiej. Przede wszystkim wyglądać, ale nie tylko o tym mowa. Dziewczyna wymaga od siebie bardzo dużo i nie szczędzi wysiłku w najróżniejszych kategoriach jej życia. Nie lubi, gdy się jej przerywa – zarówno gdy mówi, jak i zajmuje się czymś. Ceni sobie skupienie, a zbędne bodźce w rodzaju rozgadanych drugoklasistek przelatujących koło niej, gdy odrabia lekcje to nic przyjemnego. Panuje nad emocjami. Jeżeli płacze, to zazwyczaj w nocy, gdy wszyscy śpią. W ciągu dnia doskonale kontroluje mimikę twarzy i gesty. Mówi dość
  cicho i powoli, nie cierpi pośpiechu.
  Muzyka, której słucha często jest bardzo spokojna. Figuruje tutaj Norah Jones, Hugh Laurie, Louis
  Armstrong. Nie pogardzi też Bjork, Nickiem Cave'em czy swoim ulubionym Thomem Yorkiem i Radiohead. Słuchaniu ich zazwyczaj towarzyszy kubek herbaty czy kawy.
  Przebywa zazwyczaj w dość szerokim towarzystwie, jednak potrzebna jest jej pewna dawka samotności,
  którą zazwyczaj zaspokaja podczas wspomnianych już porannych wypraw. Wystarczy jej choć godzina przebywania sam na sam, żeby móc dalej funkcjonować.

  2. Ciekawostki:

  *Tanvi jest chora na bulimię, o czym wie obecnie tylko Meryl Volter. Przypadłość owa męczy dziewczynę od paru miesięcy i okrutnie żeruje na niskiej samoocenie dziewczyny i jej perfekcjonizmie;
  *świetnie maluje paznokcie;
  *panicznie boi się bycia w centrum uwagi przez dłuższy czas, ucieka także na widok wężów;
  *imię jej kota pochodzi od postaci z serii książek o Sherlocku Holmesie, które dziewczę czytało będąc na pierwszym i drugim roku w Hogwarcie;
  *ma łaskotki i to bardzo mocne, nie cierpi gdy ktoś wykorzystuje tą wiedzę;
  *swobodnie czuje się na parkiecie, gdy tylko zabrzmi muzyka - porwanie jej w objęcia i przetańczenie wieczoru to świetny sposób na przyspieszenie i tak wolnego i nie do końca możliwego procesu docierania do jej serca.


  • Zainteresowania: opalanie się w cudzym blasku, ulepszanie, poprawianie, wieczorne popijanie herbatki, obserwowanie i odnotowywanie w pamięci.
  • Ulubione: zespół - Radiohead, element ubioru - sukienka, jedzenie - dużo tu tego, ale się nie przyznaje, napój - herbata z imbirem, pupil - kot Lestrade.
  • Inne: Obraca się w śmietance, ale niekoniecznie pamiętasz jej imię.

  F. Przeszłość
  Nic, co zasługiwałoby na dłuższą uwagę. Tanvi bardzo ceni sobie swój dom rodzinny oraz przyjaciół, uważa wszystkie doświadczenia życiowe za bardzo ważne i jak na razie niczego nie żałuje.  Ostatnio zmieniony przez Tanvi Gustavsson dnia Czw Sie 11, 2011 3:07 pm, w całości zmieniany 1 raz

   Obecny czas to Pią Mar 23, 2018 11:54 pm