Thierry Maisonneuve

  Share
  avatar
  Thierry Maisonneuve

  Liczba postów : 153
  Płeć : Male

  Thierry Maisonneuve

  Pisanie by Thierry Maisonneuve on Nie Lut 05, 2012 8:51 pm

  Thierry Maisonneuve

  1. Imię (imiona): Thierry
  2. Nazwisko: Maisonneuve
  3. Data urodzenia : 13.08.1994r
  4. Czystość krwi: czysta
  5. Dom: Slytherin
  6. Rok nauki: VII
  7. Przedmioty: OPCM, zaklęcia, transmutacja, eliksiry

  8. Miejsce zamieszkania: Londyn, Anglia. Dom, w którym obecnie mieszka wraz z rodzicami i siostrą Celine.

  9. Rodzina: Czarodzieje rodziny Maisonneuve należą do francuskiego rodu czystej krwi.

  Lea Maisonneuve - 48-letnia kobieta, która jest matką Thierry'ego. Jest właścicielką hodowli smoków. W swoim rodzinnym mieście, Lyon’ie poznała męża. Uczęszczała do Beauxbatons.

  Nathan Maisonneuve - 50-latek pracujący w Szpitalu św. Munga. Jest ojcem licznej gromady Maisonneuve. Rodowity francuz wychowany Lyon'ie. Chodził do Hogwartu, był Prefektem Naczelnym Slytherinu.

  Quentin Maisonneuve - 23-latek, którego można nazwać łamaczem serc. Kiedyś był idolem Thierry'ego. W niektórych kwestiach młodszy brat lubi się z nim konsultować. Jego marzeniem jest zostanie uzdrowicielem w Szpitalu św. Munga.

  Sophie Maisonneuve - 19-latka, strasznie opiekuńcza w stosunku do młodszego rodzeństwa, któremu często to nie pasuje. Wzór cnót, który „przyjaźni” się z własnymi rodzicami.

  Celine Maisonneuve - młodsza o rok siostra. Artystka, która wie czego chce. Jest bardzo ładna przez co Thierry musi odpędzać od niej adoratorów. Tak samo jak bracia uczy się w Hogwarcie i uczęszcza do Slytherinu.

  10. Wygląd: Jak wygląda Thierry? Na początek trzeba powiedzieć, iż jest podobny do brata, choć jak mawiają siostry, nie tak przystojny. Jego włosy nie przekraczają długości za uszami. Gdyby były długie sprawiałyby więcej problemów. Oczy mają niebiesko-zielony odcień wody morskiej. Zawsze ogolony, roztacza wokół siebie zapach wody kolońskiej. Nie lubi chodzić zarośnięty. Zdarzają się wyjątki, np. gdy jest chory lub przebywa dłuższy czas w domu. Jest wysoki i muskularny. Przecież trzeba się jakoś bronić przed bratem. Jego ulubionymi ciuchami są jeansy, swetry i koszule. Nie przepada za szkolną szatą, jednakże trzeba ją nosić. Kiedy jest czymś zdenerwowany często przeczesuje włosy, które przez to znajdują się w nieładzie. Jeśli wyjaśnianie danej sytuacji bywa trudne, żywo gestykuluje. To pomaga przy zobrazowaniu danego zdarzenia. Oczywiście są tacy, którzy rozpraszają się przez to. Niedorzeczne tłumaczenia i sytuacje wywołują u niego reakcję "wywracania oczu".

  11. Charakter: Chłopak, który wychował się w wielodzietnej rodzinie musi być twardy psychicznie, jak i fizycznie. Zdarzało mu się mieć spory ze starszym bratem, przez co musiał nauczyć się bronić. Uparty i zdeterminowany w obronie własnego zdania, często starając się dowieść, iż to on ma rację. Tak samo jak starsze rodzeństwo rozpiera go energia, której musi dać ujście. Przez swoje zamiłowanie do gry w Quidittcha przystąpił do drużyny. Uwielbia tę grę. Kiedyś jego marzeniem było dostać się do jednej ze słynnych drużyn. Najczęściej przebywa z kolegami, gdyż niektóre dziewczęta nie widzą nic poza jego dobrą aparycją. Często irytuje się tym, że ganiają za nim tabuny dziewczyn z młodszych klas. Rodzina wpoiła mu poszanowanie dla płci pięknej, nie zawsze słabszej. W końcu mieszkanie z dwiema siostrami ma swoje zalety jak i wady. Nie lubi reguł i postanowień narzucanych przez innych. Przeważnie stara się znaleźć własne rozwiązanie lub drogę jaką podąży. Można go nazwać spóźnialskim. Często zasypia na lekcje, lecz koledzy z dormitorium kontrolują by na nie dotarł. Chyba, że nastąpi jakiś konflikt. Gdy jest zły przeważnie dookoła rzuca złośliwymi i sarkastycznymi uwagami. W złości człowiek nie myśli racjonalnie. Thierry nie jest tutaj wyjątkiem. Zdarza mu się okazanie swojego lenistwa, gdyż nie robi nic ponadto co mu się chce. Nie lubi poznawać ludzi, którzy liczą na jednorazową przygodę. Tak jak siostra, Sophie, potrafi dochować tajemnicy. Chociaż zdarza mu się być nawet przyjemną osobą nie lubi, gdy dziewczyny robią do niego "maślane oczy". Nie cierpi kiedy ktoś się podlizuje. W jego mniemaniu takie osoby nie powinny istnieć. Jeśli nie możesz dotrzeć do czegoś o własnych siłach i możliwościach to po co to robisz? Czy jest łamaczem serc? Trzeba by zapytać innych. Thierry najczęściej "olewa" osoby nie warte jego uwagi. Nie jest tak miły jak jego siostra. Oczywiście pomijając osoby z najbliższego otoczenia. W większości ukrywa to co lubi. Niewiele ludzi o tym wie, że gra na gitarze i jego idolem jest Slash, były gitarzysta Guns 'n' Roses. Chciałby kiedyś grać tak świetnie jak on. Drugim jego muzycznym idolem jest Michael Jackson. Jego muzyka... Tego nie można określić słowami. Ci dwaj genialni muzycy osiągnęli szczyt dzięki swoim umiejętnościom. Thierry nie tańczy jak Jackson, jednakże też to lubi. Jego ulubionym stylem jest break dance i wszystko co się z nim łączy. W szkole nie bardzo jest gdzie ćwiczyć. Pokój Życzeń można odpowiednio przystosować i to jest świetne. Dzięki temu pan Maisonneuve utrzymuje odpowiednią kondycję i nie zaniedbuje tańca.

  12. Historia postaci: Thierry przyszedł na świat trzynastego dnia sierpnia tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątego czwartego roku jako trzecie dziecko państwa Maisonneuve. Tak samo jak brat rozpoczął naukę w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Życie we Francji bywało dla niego nużące, więc od początku cieszył się gdy zamieszkali w Londynie. Życie z dwójką starszego rodzeństwa to istna batalia. W szczególności wyścig do łazienki rano, gdy cała rodzinka Maisonneuve zbiera się w domu.  Ostatnio zmieniony przez Thierry Maisonneuve dnia Sro Lut 08, 2012 6:49 pm, w całości zmieniany 4 razy

   Obecny czas to Sob Mar 17, 2018 11:23 pm