Eldon Cunningham

  Share
  avatar
  Eldon Cunningham

  Liczba postów : 32
  Płeć : Male

  Eldon Cunningham

  Pisanie by Eldon Cunningham on Pią Lut 10, 2012 4:16 pm

  Eldon Cunningham

  A. Dane personalne

  1. Imiona: Eldon Carter
  2. Nazwisko: Cunningham
  3. Data urodzenia: 14 IV 1995
  4. Miejsce urodzenia: York, Anglia
  5. Miejsce zamieszkania: York, Anglia – Orchid Street 7 – niewielki niebieski domek na mugolskich przedmieściach. Choć dom został naznaczony piętnem czasu – gdzieniegdzie popękał tynk, a w innym miejscu odkleiła się farba, to całość jest bardzo zadbana. Pani Cantenbury, która zajmuje się parcelą, umieściła w oknach doniczki z różnokolorowymi kwiatami, pozwoliła winorośli zarosnąć wschodnią ścianę domu, wypielęgnowała białe i różowe róże w niedużym, ale bardzo urokliwym ogródku – jednym słowem, zrobiła wszystko, co mogła, aby za niewielkie fundusze sprawić, by dom przy Orchid Street wyglądał przyzwoicie. Trzeba przyznać, że udało to jej się to – zaspokoiła gusta estetyczne wszystkich mieszkańców ulicy, dzięki czemu teraz spoglądają na mieszkanie Cunninghamów z uśmiechem.
  6. Czystość krwi: czysta

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina: Matka – Adrianne Carter pracuje jako amnezjatorka w ratuszu miasta York. Jej zadaniem jest zawiadamianie Ministerstwa Magii o wszystkich magicznych wypadkach z terenu hrabstwa Yorkshire. Kobieta jest zafascynowana mugolami i uwielbia nowoczesną technologię. Ojciec chłopaka – Joshua to biznesmen i kierownik australijskiego wydziału ogólnoświatowej czarodziejskiej firmy produkującej lekarstwa. Oprócz comiesięcznych alimentów Eldon nie ma z ojcem żadnego kontaktu, gdyż Joshua zostawił Adriannę, kiedy dowiedział się, że ta jest w ciąży.
  Do rodziny zaliczana jest także Pani Cuntenbury, które zajmuje się domem Cunninghamów.

  2. Pokrewieństwo:---

  C. Szkoła

  1. Rok nauki: VI
  2. Dom: Ravenclaw
  3. Przedmioty: OPCM, Zielarstwo, Eliksiry, Astronomia, Zaklęcia, ONMS

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje

  • Wzrost: około 185 centymetrów.
  • Budowa ciała: Eldon to dość chudy chłopak – bez problemu można policzyć jego żebra, jednakże jego barki są całkiem szerokie, gdyż uwielbia pływać i podczas wakacji często odwiedza mugolski basen, a nawet czasami w roku szkolnym – kiedy słońce mocno przygrzewa – potrafi wskoczyć do jeziora i trochę popływać.
  • Kolor oczu: ciemnobrązowe
  • Kolor włosów: kruczoczarne
  • Cechy charakterystyczne:
  Cunningham ubiera się głównie w ciemne kolory – od czerni do różnych rodzajów szarości i beżu. Niesforne włosy, które ciężko ułożyć to kolejna cecha szczególna. Poza tym, Eldon nie wyróżnia się niczym specjalnym spośród innych uczniów Hogwartu.

  2. Opis szczegółowy:Chudy brunet – tak w skrócie można opisać Eldona. Dla przeciętnego obserwatora Cunningham zupełnie nie wyróżniałby się z tłumu. Posiada lekko kręcone, czarne włosy, opadające mu na czoło i uszy. Zazwyczaj pod szatę zakłada ciemny sweter i czarne rurki. Paleta barw jego ubrań ogranicza się do szarości i czerni.
  Jednak, jeśli przyjrzymy się bliżej, będziemy mogli dostrzec wydatne usta, za którymi znajdują się dwa rzędy białych zębów, z których, przynajmniej, jedynki są równe. Kolejna cecha wyglądu to duże, ciemnobrązowe oczy, w których czasami można dostrzec charakterystyczny błysk, sprawiający, że przedstawicielkom płci pięknej miękną nogi. Wydatne kości policzkowe i niezbyt szeroko rozstawione szczęki nadaję jego twarzy łagodny wygląd. Gdy się uśmiecha, w jego policzkach pojawiają się, dołeczki – jednak to bardzo rzadki widok, zazwyczaj Cunninghama można zobaczyć z lekko nieobecnym wzrokiem i beznamiętnym wyrazem twarzy.
  Stałym elementem jego garderoby – jak i znakiem rozpoznawczym – stały się czarne mugolskie trampki. Można go zobaczyć w nich wszędzie - od ważnych szkolnych uroczystości po wieczorne spacery po błoniach. Zimą zamienia je na ciemnobrązowe trapery.
  Od Eldona nie bije przesadna pewność siebie, kiedy się na niego patrzy, wydaje się skulony, jakby chciał zapaść się w siebie albo skurczyć – chłopak zazwyczaj chodzi przygarbiony z opuszczonymi ramionami. Przyczyną tej dziwnej postawy, może być fakt, że Cunningham bardzo urósł w poprzednie wakacje i chyba nadal nie przyswoił tego faktu – zawsze ukrywał się w cieniu wyższych uczniów, a teraz spogląda na innych z góry.


  E. Charakter

  1. Opis charakteru: Podobno romantyków w tych czasach już nie ma… Ale w takim razie kim jest Eldon? Czy wiara w miłość od pierwszego wejrzenia aż po grób, umiłowanie spacerów o zachodzie słońca i niezwykły talent do pisania ballad miłosnych to nie cechy prawdziwego romantyka? Jeśli tak, to młody Cunningham na pewno nim jest.
  Oprócz tego to niepoprawny marzyciel - wiecznie z głową w chmurach, wybiega myślami w przyszłość snując finezyjne fantazje na przeróżne tematy… Pragnie niemożliwego, często wbrew rozsądkowi i własnym możliwościom, bo posiada niewyczerpane pokłady nadziei, którymi zazwyczaj obdarowuje swoich przyjaciół. Niestety, nie ma ich wielu, gdyż jest raczej zamkniętą osobą. To introwertyk, który ma spore trudności z nawiązywaniem kontaktów – woli żyć we własnym świecie a niewielu do niego dopuszcza. Jedna z dominujących cech jego charakteru to nieśmiałość, przez co często nie walczy o swoje i łatwo się poddaje. Aczkolwiek zawsze pomoże damie w potrzebie!
  Nigdy nie cieszył się specjalną popularnością wśród rówieśników, ale na zainteresowanie płci pięknej nie mógł narzekać. Niestety, jego nieprzystępne usposobienie często nie pozwalało nieśmiałym flirtom przerodzić się w coś głębszego. Zawsze kilkakrotnie analizuje daną sytuację, zanim się w nią zaangażuje, dlatego zazwyczaj okazje czmychają mu koło nosa.
  Chłopak uwielbia książki – wszystkie, pochłania je w ogromnej ilości, jednakże nie zapewnia mu to bardzo dobrych ocen. Eldon nie posiada umiejętności absolutnej koncentracji, więc przedmioty typu transmutacja, OPCM czy Historia Magii przychodzą mu ze sporą trudnością, natomiast osiąga celujące wyniki na eliksirach i astronomii.
  Jego osobowość można porównać do słabego światełka w ciemności – pozornie bezwartościowe, prawdopodobnie w blasku słońca nie znaczyłoby nic, jednak kiedy wszystkie inne zgaśnie, to tylko ono zostanie i będzie rozświetlać mrok. Zazwyczaj tak jest, że znajomi nie doceniają Eldona – za mało przebojowy by się z nim zadawać, niezbyt bogaty – ale kiedy inni zawodzą, kłócą się, odchodzą, to panicz Cunningham trwa, bo cechuje go niezwykła lojalność i kiedy obdarzy kogoś sympatią, to będzie stał za nim murem do samego końca. Chłopaka wyróżnia także niesamowita wrażliwość artystyczna, choć z pozoru tego nie widać. Emocje, doznania, przeżycia, które doświadczył danego dnia zazwyczaj wycinają w jego umyśle głębokie bruzdy, które następnie mogę przekształcić się w piękne wiersze, piosenki, opowiadania, a czasami nawet w obrazy. Choć natura nie obdarowała Eldona talentem malarskim, to od czasu, do czasu, brunet lubi przelać emocje na papier – to właśnie jego niemagiczne pasje – historia sztuki, poezja, muzyka.

  2. Ciekawostki:

  • Zainteresowania: muzyka (amatorsko - gra na gitarze), literatura(głównie poezja, ale również książki maści wszelakiej), Astronomia, Eliksiry, język francuski
  • Ulubione: spacery po brzegu jeziora o zachodzie słońca, gra na gitarze przy kominku w zimowe wieczory, poezja wiktoriańska, pływanie
  • Inne:
  ---

  F. Przeszłość
  Eldon urodził się w Yorku i właśnie tam spędził większość swojego życia – nie licząc kilku wycieczek krajoznawczych i wypadów do Londynu bądź Glasgow. Wychowany przez matkę, która rozstała się z ojcem jeszcze przed jego narodzinami. Spędzał dużo czasu z mugolskimi nastolatkami, choć od dzieciństwa zdawał sobie sprawę, że jest czarodziejem. Naturalną koleją rzeczy było więc to, że w wieku jedenastu lat przekroczył próg Hogwartu.  Ostatnio zmieniony przez Eldon Cunningham dnia Wto Lut 28, 2012 7:00 pm, w całości zmieniany 4 razy

   Obecny czas to Czw Lut 22, 2018 9:49 pm