Lisabeth Randall

  Share
  avatar
  Lisabeth Randall
  bittersweet spell

  Liczba postów : 740
  Płeć : Female

  Lisabeth Randall

  Pisanie by Lisabeth Randall on Pon Mar 26, 2012 5:11 pm

  Lisabeth Randall

  A. Dane personalne

  1. Imiona: Lisabeth Candice
  2. Nazwisko: Randall
  3. Data urodzenia: 13.05. 1992
  4. Miejsce urodzenia: Londyn
  5. Miejsce zamieszkania: Lisabeth wynajmuje dwupokojowe mieszkanie razem ze swoim kotem. Kamienica, w której zamieszkuje znajduje się w Camden Town – przemysłowej dzielnicy Londynu, w której roi się od ciekawych sklepików i klimatycznych, zadymionych klubów. Samo mieszkanie jest urządzone schludnie, z gustem i pomysłem.
  6. Czystość krwi: krew czysta w ¾, babcia ze strony ojca była mugolką

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina:
  Robert Randall – ojciec, 50 lat, półkrwi, pracuje w Proroku Codziennym, w rubryce sportowej. Pasjonat Quidditcha, pomimo swojego wieku wolny czas chętnie spędza na miotle. Cechuje go wybitnie niska samoocena i wiara we własne umiejętności. Żyje pod pantoflem żony, nigdy nie podejmuje samodzielnych decyzji i jest w stanie poświęcić wszystko, aby zaspokoić fanaberie ukochanej. Kocha swoją córkę, chociaż wie, że ta go nie szanuje.
  Prudence Randall – z domu Blossom, matka, 47 lat, czysta krew, uzdrowicielka w szpitalu św. Munga. Apodyktyczna, egocentryczna kobieta, która wykorzystuje wszystkich dookoła, aby osiągnąć swoje cele. Od zawsze najważniejsza była dla niej kariera, swoje małżeństwo uważa za zbędny dodatek. Jednak jedyną córkę wychowała „po swojemu”, wpajając jej ideały i wartości typowe dla rodzin czystokrwistych.
  2. Pokrewieństwo: -

  C. Kariera

  1. Ukończona szkoła: Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, dom: Slytherin
  2. Referencje zawodowe: Lisabeth jest ambitna i uparta w dążeniu do celu. Jest dobrym obserwatorem i słuchaczem, chętnie analizuje ludzkie zachowania doszukując się ich źródeł. Dzięki matce i jej pomocy, eliksiry i zioła nie stanowią dla niej zagadki. Posługuje się nimi dużo sprawniej niż miotłą, której używa głównie do zamiatania. Ukończyła magiczny kurs pierwszej pomocy.
  3. Wykonywany zawód: pomocnik w aptece na Pokątnej (200 g)

  C1. Studia

  1. Wyniki owutemów:
  1. ZAKLĘCIA - zadowalający
  2. OBRONA PRZED CZARNĄ MAGIĄ - nędzny
  3. TRANSMUTACJA - nędzny
  4. ELIKSIRY - wybitny
  5. ZIELARSTWO - wybitny
  6. ASTRONOMIA - wybitny
  7. NUMEROLOGIA - zadowalający
  8. STAROŻYTNE RUNY – powyżej oczekiwań
  9. WRÓŻBIARSTWO - nędzny
  2. Kierunek studiów: Magomedycyna
  3. Rok studiów: I

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje

  • Wzrost: 160 cm
  • Budowa ciała: drobna, z kobiecymi kształtami, czytaj: szerokie uda, które najchętniej by komuś oddała
  • Kolor oczu: zielono-niebieskie, zależy od światła
  • Kolor włosów: blond
  • Cechy charakterystyczne: na lewej stopie wytatuowała sobie słowo „minge”. Przyczyn należy się doszukiwać w wyjątkowo mocno zakrapianej imprezie z okazji ukończenia szkoły.

  2. Opis szczegółowy: Lisabeth ubiera się raczej elegancko i gustownie. Rzadko pozwala sobie na szczególne ekstrawagancje i nigdy nie wyjdzie z domu w dresie i podkoszulku. Uwielbia buty na niebotycznie wysokich obcasach, ze względu na to, że sama jest dosyć niska. Włosy zazwyczaj nosi rozpuszczone, czasami zaplatając je w luźnego warkocza czy niedbałego koka. Wokół niej zawsze roznosi się delikatny zapach jaśminowych perfum. Z reguły nie przepada za mocnym makijażem, chociaż od czasu do czasu zdarza jej się podkreślić oko czy pociągnąć usta czerwoną szminką. Rzucając nieobecne spojrzenia spod długich rzęs, Lisabeth oczarowuje wszystkich swoimi nienaturalnie dużymi, niebiesko-zielonymi oczami. Jeśli to, co mówią niektórzy jest prawdą i oczy są zwierciadłami duszy, to Lisabeth jest wiecznie nieobecna i mroczna, bo właśnie takie jest jej spojrzenie. Puste, pozbawione wyrazu, skrywające tajemnicę.

  E. Charakter

  1. Opis charakteru:
  Lisabeth jest znana z bycia femme fatale. Z łatwością rozkocha w sobie chłopaka, tylko za pomocą swoich dużych oczu i lekkiego, nieco wymuszonego uśmiechu. Nie jest otwarta i z pewnością nie flirtuje z kim popadnie. Przyciąga mężczyzn swoją pewnością siebie i wrażeniem niedostępnej dla nikogo. Przy tym zadziera nosa, spogląda na świat z góry i nie interesuje się niczym, co nie dotyczy jej samej. Praktycznie nigdy nie okazuje emocji i uczuć, przez co wielu uważa ją za nieco posępną i wiecznie nieobecną. Większość ludzi trzyma na dystans, co jest wynikiem jej wewnętrznej wrażliwości. Panicznie boi się zranienia i opuszczenia, dlatego zachowuje swoje uczucia dla siebie, dopóki komuś naprawdę nie zaufa. Chociaż może sprawiać wrażenie wyalienowanej, to jeśli słyszy o jakiejś imprezie, na pewno się tam znajdzie. Czasami nadużywa alkoholu, jest uzależniona od papierosów, jednak z powodu doświadczenia życiowego nie eksperymentuje z narkotykami. W używkach znajduje ucieczkę od radzenia sobie ze swoim życiem, którym czasami jest po prostu zmęczona. Uwielbia tańczyć. Nie jest specjalnie dobrą tancerką, jednak samo płynne poruszanie się w rytm muzyki pozwala jej radzić sobie z nagromadzonymi emocjami, dlatego często szaleje na parkiecie dopóki nie opadnie z sił. Sama nigdy nie podchodzi do chłopaka, jednak gdy w tłumie zauważy kogoś interesującego, wpatruje się w niego intensywnie, dopóki sam nie podejdzie. Jednak nawet wtedy potrafi być zdystansowana i chłodna. Chociaż trudno się do niej zbliżyć, posiada kilku przyjaciół wobec których jest bardzo lojalna, a czasami wręcz zaborcza. Zamiast opowiadać o uczuciach i radośnie paplać z kumplami o tym jak bardzo ich kocha, woli im to pokazać. Dlatego uwierz mi, nie chcesz złamać serca jej najlepszej przyjaciółce. Dla najbliższych jest na każde zawołanie i nie trzeba jej o niczym opowiadać. Jeśli masz problem, wystarczy że przyjdziesz i z nią posiedzisz, a ona wszystko zrozumie. Jest mistrzynią w rozumieniu się bez słów, jako że sama nie należy do najbardziej wygadanych osób. Niestety, ze swoją mroczną osobowością, ma tendencję do wpadania w depresję i huśtawki nastrojów. Wszystko czego wtedy potrzebuje to chwila oddechu w samotności, a następnie dobra impreza, na której można się wyszaleć. Pomimo wszystko jest człowiekiem ambitnym i sumiennym. Marzy o karierze zawodowej, aby pewnego dnia dorównać swojej matce, którą podziwia i szanuje, jak nikogo innego.

  2. Ciekawostki:
  • Zainteresowania: Medycyna, nekromancja, podróże, kuchnia – uwielbia zarówno jeść, jak i gotować.
  • Ulubione: Zapach powietrza przed burzą, jaśminowe perfumy, czerwone szpilki na platformie, niebieska, koronkowa sukienka, wyprzedaże, cynamon, sok z pomarańczy, lody pistacjowe, książki podróżnicze, samotne popołudnia spędzone na parapecie swojego pokoju z kubkiem gorącej czekolady i dźwiękiem kropli deszczu padających na okno, imprezy do białego rana, waniliowe papierosy
  • Inne:
   - była zakochana tylko raz w życiu
   - jej najlepsza przyjaciółka zginęła cztery lata temu w wyniku przedawkowania narkotyków
   - jej stosunek do mugoli jest całkowicie obojętny
   - nie lubi i nie potrafi latać na miotle
   - jej kot wabi się Ramzes

  F. Przeszłość
  Lisabeth przyszła na świat jako niespodzianka dla Roberta i potencjalny poplecznik dla Candice. Czarownica od samego początku pilnowała, aby jej córka miała jak najmniej kontaktu z ciamajdowatym ojcem. Wychowywała ją surową ręką, obdarowując niezbędnym minimum uczucia. Dziewczynka dorastała z poczuciem rosnącego szacunku wobec matki, która była silną, zupełnie niezależną kobietą, która zawsze stawia na swoim. To od niej Lisabeth nauczyła się wyrachowania i obiektywizmu.
  Odkąd pamięta, raczej stroniła od obcych ludzi, skupiając się najbliższych znajomych, którym bezgranicznie ufała. Jej najbliższą przyjaciółką została Grace Marlow, dziewczynka z sąsiedztwa, która była równie pokręcona co Randall. Zgodnie z oczekiwaniami, po skończeniu jedenastu lat, wsiadły w pociąg do Hogwartu, aby tam wspólnie dojrzewać, odkrywając sekrety i przyjemności nastoletniego życia. Grace była dla Lisabeth bliższa niż siostra, nie miały przed sobą absolutnie żadnych sekretów. Niestety, Marlow była dużo bardziej podatna na wpływ innych niż Li. Za namową nowo poznanych znajomych spróbowała narkotyków i po kilku miesiącach Lisabeth znalazła ją nieprzytomną na podłodze dormitorium. Dziewczyna bardzo przeżyła śmierć przyjaciółki i jeszcze bardziej wycofała się do swojego świata, od czasu do czasu komentując otaczający ją świat sarkastycznymi uwagami.
  Gdy z zadowalającymi wynikami zdała OWUTEM-y, od razu złożyła podanie na studia i wynajęła własne mieszkanie. Od tego czasu próbuje ruszyć do przodu, w murach, które nie przypominają jej na każdym kroku o poniesionej stracie.


   Obecny czas to Czw Kwi 26, 2018 4:10 pm