Jesse Lambert

  Share
  avatar
  Jesse Lambert

  Liczba postów : 84
  Płeć : Male

  Jesse Lambert

  Pisanie by Jesse Lambert on Czw Maj 10, 2012 11:25 am

  Jesse Lambert

  A. Dane personalne

  1. Imiona: Jesse Aaron
  2. Nazwisko: Lambert
  3. Data urodzenia: 13 styczeń 1995
  4. Miejsce urodzenia: Dingle, Irlandia
  5. Miejsce zamieszkania: Dingle, Irlandia. Skromny, drewniany domek w pobliżu przystani rybackiej.
  6. Czystość krwi: mugolak

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina: Ojciec, Aaron Lambert, lat czterdzieści sześć, ubogi mężczyzna ciężko pracujący na żonę i syna. Pracuje jako rybak przy porcie Dingle. Jego rodzina od kilku pokoleń żyje w drewnianym domku przy brzegu morza. Szczupły, wysoki, ciemnowłosy mugol, nie troszczący się zbytnio o swój wygląd. Nosi dość długą, ciemną, lecz trochę posiwiałą już brodę. Jest to prosty, niewykształcony mężczyzna, poważny i pracowity. Ceni samodzielność, co na każdym kroku wpaja w syna.
  Matka, Emma Lambert, lat czterdzieści trzy, czarodziejka mugolskiego pochodzenia, która po zawarciu małżeństwa zdecydowała się na prowadzenie życia przeciętnego mugola i osiedliła się w Dingle, w domu rodzinnym męża. Bardzo miła i wesoła kobieta, blondynka, zajmuje się domem i wychowuje syna dorabiając w trudniejszych finansowo momentach jako kelnerka w jednym z wielu niewielkich barów w miasteczku. Wygląda dość młodo, jej twarz zdobi jedna bardzo widoczna zmarszczka na czole. Bardzo chuda, często choruje, jednak niemal cały czas się uśmiecha. Tym, co sprawia, że już na pierwszy rzut oka wydaje się przyjazna, są ogromne, błękitne, spokojne oczy.
  Dziadkowie nie żyją.
  2. Pokrewieństwo: brak
  3. Status majątkowy: biedny

  C. Szkoła

  1. Rok nauki: klasa VI
  2. Dom: Hufflepuff
  3. Przedmioty:obrona przed czarną magią, eliksiry, opieka nad magicznymi stworzeniami

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje

  • Wzrost:185cm
  • Budowa ciała:szczupły
  • Kolor oczu: brązowy
  • Kolor włosów:czarne
  • Cechy charakterystyczne: duże, stare okulary

  2. Opis szczegółowy: Jesse posiada kręcone, ciemne włosy które niemal zawsze układają się jakby wyszły prosto spod lokówki. Jedynie gdy powietrze jest wilgotne lekko się prostują i puszą, przez co chłopak wygląda trochę jak pudel. Brązowe oczy odziedziczył po ojcu, z czego rodzice nie byli zadowoleni, zawsze chcieli mieć błękitnookiego blond Adonisa. Lekko ciemna karnacja doskonale komponuje się z fryzurą. Twarz ma owalną, trochę dziecinną. Jego badawczy wzrok obserwuje wszystko i wszystkich.
  Udało mu się wyrobić parę skromnych bicepsów przy podnoszeniu ciężkich pudeł. Nieco szersze od bioder ramiona nadają jego ciału męskie proporcje. Stara się dbać o swój wygląd, dzięki wpływom troskliwej opiekunki niemal zawsze ubrany jest elegancko, w jedną z trzech posiadanych jasnych koszul i trochę przetarte, stare jeansy. Często chodzi w zniszczonych butach nie mając ochoty ani funduszy, by kupić sobie nowe. Ma kilkucentymetrową bliznę na prawym biodrze, powstałą po nieszczęśliwym wypadku przy pomaganiu ojcu w porcie.

  E. Charakter

  1. Opis charakteru: Jesse jest osobą spokojną i opanowaną. Problemy stara się zawsze rozwiązywać bezkonfliktowo, nie jest kłótliwy. Charakter innych osób zwykle poznaje przez obserwację. Zwykle trzyma się na uboczu i dokładnie przygląda się sytuacji czy osobie zanim postanowi się odezwać, jednak gdy ktoś lub coś specjalnie go zainteresuje zdarzają się wyjątki. Jest miły niemal dla każdego, bo nigdy nie wiadomo, kto może być potrzebny jako przyjaciel. Mimo wszelkich starań uczy się słabo, opieka nad magicznymi stworzeniami, która sprawia mu dużą przyjemność, wychodzi odrobinę lepiej. Czasem uważa, że to właśnie z tymi stworzeniami dogaduje się znacznie lepiej niż z rówieśnikami. Zawsze staje po stronie, która wydaje się mieć rację co do zasad, tych prawnych lub moralnych, u ludzi nienawidzi egoizmu, a bez zastanowienia wtrąca się w sprawy, w których biedni, czy mugole traktowani są jako gorsi. Na pierwszy rzut oka jest nieśmiały, zorganizowany, lecz w wyjątkowych sytuacjach na powierzchnię wychodzi odwaga, zdarza się to jednak sporadycznie. Pracowity i pomocny, nie odmawia gdy ktoś prosi go o przysługę. Jest romantykiem, interesuje się muzyką i sztuką. Często coś rysuje, jednak jego rysunki są przeciętne - nie jest wielkim artystą. Marzy o karierze wielkiego czarodzieja, ale ze względu na brak wielkiego talentu stara się próbować wszystkiego, co możliwe, aby znaleźć coś, w czym będzie najlepszy. Najbardziej lubi i szanuje osoby pewne siebie i wygadane, z takimi chętnie nawiązuje kontakt.

  2. Ciekawostki:Śpiewa, ale tylko pod prysznicem gdy ma pewność, że nikt nie słyszy. Nie lubi zakupów, oszczędza pieniądze, aby nie obciążać finansowo rodziców. Przepada za słodyczami, jego sympatię można zyskać częstując go czekoladą.

  • Zainteresowania:muzyka i sztuka (głównie rysunek) oraz magiczne stworzenia
  • Ulubione: irlandzka muzyka, grana w wielu barach i restauracjach Dingle, mleczna czekolada
  • Inne: nie znosi wątróbki, mocnego makijażu u dziewczyn i mrocznych charakterów

  F. Przeszłość Jesse żył jak zwykłe, mugolskie dziecko ucząc się w zwyczajnej szkole podstawowej. Czarodziejów i Hogwart poznawał z opowieści matki, ten świat bardzo go fascynował, zawsze chciał być jego częścią. Wytrzymałość na pracę fizyczną wyrobił sobie często pomagając ojcu - rybakowi w porcie. Wyruszając do Hogwartu niechętnie opuszczał dom, gdyż jako jedyne dziecko nie chciał zostawiać ojca bez pomocy, jednak do wyjazdu przekonała go matka.
  W poprzednich latach nauki w Hogwarcie odnosił przeciętne wyniki nie wyróżniając się niczym szczególnym.  Ostatnio zmieniony przez Jesse Lambert dnia Sob Maj 12, 2012 4:07 pm, w całości zmieniany 4 razy

   Obecny czas to Pią Mar 23, 2018 11:33 pm