Noemi Seaver

  Share
  avatar
  Noemi Seaver

  Liczba postów : 102

  Noemi Seaver

  Pisanie by Noemi Seaver on Pon Maj 14, 2012 10:51 pm

  Noemi Seaver

  A. Dane personalne

  1. Imiona: Noemi Brittany
  2. Nazwisko: Seaver
  3. Data urodzenia: 30.09.1994
  4. Miejsce urodzenia: nieznane
  5. Miejsce zamieszkania: Londyn
  Seaverowie są właścicielami domku jednorodzinnego stojącego na obrzeżach Londynu, z dala od zgiełku centrum miasta. Nie jest to najbardziej imponująca posiadłość w okolicy, jednak ma swój urok. Dom jest zbudowany z czerwonej cegły, i pokryty ciemnobrązową dachówką. Na tyłach znajduje się niewielki ogródek, w którym Liv hoduje najrozmaitsze zioła i kwiaty.
  Na parterze został urządzony pokój dzienny wraz z jadalnią i kuchnią, a także mały, zagracony gabinet, z którego korzysta głównie pani domu, wykonując w nim zlecenia do pracy. Piętro zajmują trzy sypialnie i łazienka. Wnętrza są w większości wykonane z drewna i kamienia, a wszędzie poustawiane są kolorowe kwiaty. Niektórzy twierdzą, że w domu Seaverów panuje chaos. Oni wolą mówić, że to artystyczny nieład.
  6. Czystość krwi: nie wiadomo

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina:
  Noe jest adoptowanym dzieckiem czystokrwistej rodziny Seaver (chociaż prawdopodobnie i tu znajdzie się domieszka krwi mugoskiej).
  Liv Seaver jest czterdziestoczteroletnią czarownicą, pracującą jako korektor w redakcji Proroka Codziennego. Gadatliwa, ujmująca i niesamowicie rodzinna kobieta, którą złośliwy los ukarał niepłodnością. To ona nalegała, aby po kolejnych próbach zajścia w ciążę, rozważyć adopcję. Sama wychowywała się w licznej rodzinie, więc jej dolegliwość była dla niej sporym ciosem. Ma dwie starsze siostry i młodszego brata, z którymi jest bardzo blisko i często się odwiedzają.
  Billy Seaver to czterdziestopięcioletni czarodziej, pracujący w siedzibie głównej Brytyjskiej i Irlandzkiej Ligi Quidditcha. Zapalony sportowiec, którego świetnie zapowiadająca się kariera została brutalnie przerwana kontuzją. Co prawda otrzymał propozycję objęcia posady asystenta trenera, jednak zdecydował się poświęcić swój czas rodzinie i podjął się pracy, która daje mu o wiele mniejsze zarobki ale nie wymaga od niego tylu podróży. Jest spokojny, czuły i opiekuńczy. To w nim Liv znalazła największe oparcie, próbując pogodzić się ze swoją chorobą.
  Andie Seaver jest szesnastoletnią, również adoptowaną, córką Liv i Billa. Ma diametralnie inny charakter niż Noe. Należy do osób raczej stonowanych i rozsądnych. Każdy kolejny krok musi dwa razy przemyśleć, a jej największą pasją jest rysunek, chociaż sama nie docenia swojego niewątpliwego talentu. Pomimo różnic, to właśnie Noemi jest jej najlepszą przyjaciółką i powierniczką.
  2. Pokrewieństwo:
  3. Status majątkowy: przeciętny

  C. Szkoła

  1. Rok nauki: VII
  2. Dom: Gryffindor
  3. Przedmioty: zaklęcia, obrony przed czarną magią, transmutacja, eliksiry, zielarstwo, astronomia, historia magii, starożytne runy, mugoloznawstwo

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje

  • Wzrost: 170 cm
  • Budowa ciała: szczupła
  • Kolor oczu: brązowe
  • Kolor włosów: ciemnobrązowe
  • Cechy charakterystyczne: spora blizna na prawym udzie, nieznanego pochodzenia. Miała ją już w momencie przyjęcia do przytułku, z czasem, gdy podrosła blizna trochę zanikła, jednak ślad wciąż jest widoczny.

  2. Opis szczegółowy:
  Noemi ma urodę typową dla kogoś, w kim płynie południowa krew. Śniada cera idealnie dopełnia ciemnobrązowe, zazwyczaj układające się w lekkie fale włosy. Nie jest wzorcem piękna, jest raczej specyficzna. Noe prawdopodobnie nie posiada ani kropli arystokratycznej czy szlachetnej krwi, więc trudno się u niej doszukiwać takich cech. Nie każdemu podobają się jej rysy twarzy z wąskimi ustami i szerokim uśmiechem na czele. Warto jednak się jej przyjrzeć, by zauważyć równe zęby i zmysłowe spojrzenie ogromnych, brązowych oczu, rzucane spod długich rzęs. Poza tym jej ciało jest krótko mówiąc, nienaganne. Nie wie po kim to odziedziczyła, w każdym bądź razie jest temu komuś wdzięczna, że może jeść dużo wszystkiego, a nie przytyje ani grama. Chociaż… Z drugiej strony, nie obraziłaby się, gdyby matka natura obdarowała ją nieco większym biustem.
  Trzeba otwarcie przyznać, że nie ma określonego stylu, jeśli chodzi o ubiór. Można ją spotkać zarówno w zwiewnych, kolorowych sukienkach jak i skórzanej kurtce i trampkach. Lubi podkreślać swoje migdałowe oczy ciemną kredką, a usta zazwyczaj pociągnie jasnym błyszczykiem, chociaż zdarza się jej zaszaleć z czerwoną pomadką.

  E. Charakter

  1. Opis charakteru:
  Ponieważ w dzieciństwie Noe nigdzie nie miała szansy się zadomowić, była nieufna, podejrzliwa i zamknięta w sobie. Nie potrafiła się śmiać i cieszyć. Najchętniej siedziała w swoim pokoju, nucąc smętne piosenki. Jednak Seaverowie postanowili jej pomóc. Skorzystali z pomocy psychoterapeuty specjalizującego się w takich przypadkach i po kilku miesiącach intensywnej pracy, wymagającej niesamowitej cierpliwości i wielu wyrzeczeń, udało im się przełamać lody i obudzić w dziewczynce talent magiczny. Wraz z nadejściem jedenastych urodzin, Noemi została przyjęta do Hogwartu, zaczęła się rozwijać i integrować się z rówieśnikami. Pokochała Seaverów jak rodzonych rodziców, których nigdy nie poznała. Nauczyła się z nimi cieszyć, płakać, bawić i kłócić. Wyszła ze swojej skorupy, a oni pokazali jej co to emocje. Jednak życie nauczyło ją dbać tylko o swój interes, bo niczego nie można brać za pewnik, więc ma problem z wykorzenieniem z siebie tej cechy.
  Jaka jest teraz? Przede wszystkim uparta. To będzie pierwsze skojarzenie, które nasunie się komuś spytanemu o Noemi Seaver. Uparta, wiecznie uśmiechnięta trzpiotka, która lubi być zawsze i wszędzie. Przepełniona energią i zapałem do życia otacza się gronem wiernych przyjaciół i chociaż nie należy do specjalnie popularnych ludzi w szkole, to nie ma też zbyt wielu wrogów. Raczej zaraża otoczenie swoją pozytywną aurą. Jednak przez swoją upartość często dąży do celu po trupach. Bywa, że jest nieśmiała wobec chłopaków. Szczególnie tych przystojnych, z hollywoodzkim uśmiechem, którzy jednym spojrzeniem potrafią rozkochać i złamać serce jednocześnie. Chociaż nie należy do specjalnie kochliwych, to zdarzają się jej większe i mniejsze zauroczenia. Jednak ciężko u niej dotrzeć do tych największych, najgłębiej skrywanych uczuć, w tym do miłości. Na pewno nie odda się byle komu. Seks jest dla niej śmiertelnie poważną sprawą, więc chociaż pierwszy raz ma już za sobą, to o ile w grę nie wchodzi długotrwały związek, nie ma na co liczyć. Potrafi być zgryźliwa i opryskliwa, szczególnie jeśli coś idzie nie po jej myśli. Zdarza jej się obrażać bez większego powodu, tylko dlatego, że ma zły humor.

  2. Ciekawostki:

  • Zainteresowania: Noemi interesuje się wszystkim po trochu. Co sprawia, że tak naprawdę nie ma jednej, określonej pasji. To się nazywa słomiany zapał. Próbowała już naprawdę wielu rzeczy. Bity miesiąc uczyła się gry na gitarze, wzięła kilka lekcji śpiewu, zrobiła kurs ze strzelania z łuku, tata nauczył ją latać na miotle. Ale tak naprawdę, to pod koniec dnia wraca do ulubionej książki i zanurza się w świecie ukochanych bohaterów. I to właśnie chyba jest jej największą pasją – literatura. Chociaż trzeba przyznać, że Billy zaszczepił w niej zamiłowanie do latania na miotle i chętnie gra w Quidditcha w wolnych chwilach.
  • Ulubione: literatura wszelkiej maści, wiatr we włosach w czasie lotu na miotle, zapach kawy o poranku i herbata przed snem,
  • Inne: ze względu na prawdopodobne pochodzenie, postanowiła nauczyć się hiszpańskiego, którym teraz się płynnie posługuje

  F. Przeszłość
  Przeszłość Noemi jest tak naprawdę jednym, wielkim znakiem zapytania. Pewnej zimowej, śnieżnej nocy ciemnowłosa kobieta zapukała do drzwi przytułku dla czarodziei. Jedna z pracownic, zaskoczona, kto się do nich dobija o tak później porze, otworzyła drzwi i po chwili trzymała w rękach małe, płaczące zawiniątko. Z angielsko-hiszpańskiego bełkotu, którym komunikowała się obca kobieta, czarownica wywnioskowała tylko, że chce ona zostawić dziecko, a w jej słowach wciąż pojawiało się imię „Noemi”. A już po chwili jej nie było. Rozpłynęła się w mrokach nocy, a czarownicy przez chwilę wydawało się, że to był tylko sen. Jednak mała dziewczynka wciąż płakała w jej ramionach.
  Noemi nie miała łatwego dzieciństwa. Wędrowała z rodziny do rodziny, nigdzie nie mogąc zagrzać miejsca na dłużej. W ciągu pierwszych lat podejrzewano ją o charłactwo, bo nie wykazywała żadnych umiejętności magicznych. To głównie dlatego wciąż wracała do domu dziecka. Nikt nie chciał sobie zawracać głowy wychowywaniem charłaka, z którego nie będzie pożytku. Dopiero Seaverowie się w niej prawdziwie zakochali i zdecydowali oddać serce i pieniądze, aby jej pomóc. I zgodnie z ich nadziejami, Noemi dostała się do Hogwartu, gdzie rozpoczęła sumienną naukę. W międzyczasie zdecydowali się na zaadoptowanie kolejnej, rok młodszej, dziewczynki, mając nadzieję, że to również pomoże im otworzyć Noe na świat, a poza tym zawsze chcieli mieć dwójkę dzieci.


   Obecny czas to Pon Mar 19, 2018 11:24 am