Angel Michel

  Share
  avatar
  Angel Michel

  Liczba postów : 209
  Płeć : Male

  Angel Michel

  Pisanie by Angel Michel on Czw Sty 03, 2013 1:35 am

  Angel Michel

  A. Dane personalne

  1. Imiona: Angel
  2. Nazwisko: Michel
  3. Data urodzenia: 28 XI 1991
  4. Miejsce urodzenia: Dublin
  5. Miejsce zamieszkania: Londyn
  6. Czystość krwi: Półkrwi

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina:
  - Dziadek Sekel
  - Matka Phoebe
  - Ojciec David (mugol)
  - Starsza siostra, Meaghan
  Wychowanie w rodzinie Michelów było... ciekawe. Trzy pokolenia dziwaków mieszkające w jednym domu na obrzeżach Dublina. Niedzielne obiady były festiwalem żartowania, miłości do świata i jednoczesnego dokuczania sobie nawzajem. Jedynym wyjątkiem z tej radosnej gromadki jest jego starsza siostra, Meaghan, poważna i odpowiedzialna dwudziestoośmiolatka. Ich matka, Phoebe, jak na zagorzałą feministkę przystało, po urodzeniu dzieci wróciła do pracy jako lekarz. Fascynują ją mugole, oraz wszystko co z nimi związane. Lubią razem z mężem żartować, że to dzięki temu w ogóle zostali parą. David Michel był początkującym, mugolskim aktorem. Pewnego dnia spotkał w studio wciskającą wszędzie nos kobietę, która była zaciekawiona jak działa... no... wszystko. Oprowadził ją, opowiadając wszystko co wie i zaproponował kolejne spotkanie. I jeszcze kilka następnych. Kiedy ukochana zwierzyła mu się, że jest czarownicą, przyjął to całkiem dobrze. Nie mdlał, nie wypierał informacji, nie proponował jej psychiatryka. Potraktował istnienie magii jako najwspanialszą rzecz na świecie i zaczął wypytywać o wszystko. Razem z żoną zaczęli się nawzajem edukować i nie przestali przez 30 lat.
  Razem z nimi od zawsze mieszkał dziadek Sekel, ojciec Phoebe. Miał żydowskie pochodzenie i w sumie nikt nie wie dokładnie skąd wziął się w Irlandii. Sam staruszek opowiadał kilkanaście różnych historii - o uciekaniu przed wojną, podróży za chlebem, ucieczką z więzienia, dziką pogonią za miłością z dzieciństwa, porwaniu przez hipogryfa, itp.

  2. Pokrewieństwo: Meg Michel
  3. Status majątkowy: Bardzo biedny

  C. Kariera

  1. Ukończona szkoła: Hogwart, Hufflepuff
  2. Referencje zawodowe: Zajmował się po trochu wszystkim, co wpadło mu w ręce. Załapał się m.in. na robotę w małej redakcji, nagłośni radiowej lub jako barman. W tej ostatniej spędził najwięcej czasu, chociaż nigdy nie siedział w jednym barze zbyt długo. Dwa lata podróży nauczyło go jednego - na całym świecie ludzie potrzebują kogoś, kto będzie nalewał im alkohol. Jeśli będzie przy tym lewitował butelkami, to tym lepiej.
  3. Wykonywany zawód: spiker radiowy
  4. Zarobki: niskie

  C1. Studia

  1. Wyniki owutemów:
  Zaklęcia – T
  OPCM – N
  Transmutacja – N
  Eliksiry - Z
  Historia Magii – W
  Mugoloznastwo - T

  2. Kierunek studiów: Relacje Międzymagiczne
  3. Rok studiów: I

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje

  • Wzrost: 175cm
  • Budowa ciała: Przeciętna
  • Kolor oczu: Ciemnobrązowe
  • Kolor włosów: Czarne
  • Cechy charakterystyczne:

  2. Opis szczegółowy: Angel jest całkiem przystojnym chłopakiem, chociaż niezbyt zadbanym. Jako nastolatek bardzo o siebie dbał, ale kiedy wyjechał stało się to niesamowicie niepraktyczne. Trudno układać włosy, kiedy ma się do dyspozycji kawałek strumienia, albo toaletę na przydrożnej stacji. Mimo to utrzymał wręcz paranoiczne dbanie o... zapach. Nie pójdzie spać bez prysznica (choćby miał pod nim zasnąć), a szczoteczkę do zębów i wodę kolońską miałby przy sobie nawet w brazylijskiej dżungli.
  Kocha koszule, zwłaszcza te w kratę i od stu lat nosi dwie te same pary dżinsów. Nie nosi raczej nic ciekawego, poza nieodłącznym wisiorkiem z pacyfką. Cały czas uśmiecha się albo śmieje, a do tego dość mocno gestykuluje. Nawet nie jest tego świadomy.

  E. Charakter

  1. Opis charakteru:
  Aktywista. Jeśli gdziekolwiek ktoś próbuje coś zrobić czy zmienić, są spore szanse że Angel zaraz się do niego przyłączy. Im większa i głośniejsza sprawa, tym bardziej rośnie prawdopodobieństwo na jego udział. Dodatkowo, kiedy już w coś się wkręci, będzie siedział w tym po uszy. Do czasu aż sprawa się nie rozwiąże, albo on sam nie znajdzie niczego ciekawszego. Generalnie jest zdania, że świat jest bardzo nie w porządku i trzeba go koniecznie zmienić, nawet gdyby wymagało to drastycznych środków.
  Wychowany w atmosferze tolerancji i takich tam nigdy nie był w stanie zrozumieć nienawidzenia kogoś przez jego pochodzenie, płeć, orientację, itd. Zawsze bardzo nerwowo reagował na jakiekolwiek przejawy dyskryminacji i do teraz mu to nie przeszło. Za czasów rewolucji francuskiej popularne było hasło „nie ma wolności dla wrogów wolności”. Swego czasu przerobił to na swoje: „nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji”. Potrafi zachowywać się wręcz fanatycznie. Co nie znaczy, że odpuści sobie z tego powodu jakąkolwiek możliwość żartu. Tłumaczy to sobie bardzo prosto – on przecież nie ma nic złego na myśli i nie chce nikogo obrażać.
  Zawsze był osobą bardzo pozytywną. Dużo rzeczy go bawi, sam też uwielbia żartować. Zwykle to tylko niegroźne żarty, komentarze bądź riposty, ale czasem potrafi przesadzić i solidnie komuś dogryźć, zupełnie nie będąc tego świadomym. Najczęściej zdarza mu się to w stosunku do dobrych znajomych, ale przy innych też bywa, że nie odmówi sobie skorzystania z okazji. Zwykle robi to zanim zdąży w ogóle pomyśleć – przez docinki wobec profesora został wywalony z egzaminu z mugoloznastwa, mimo że w gruncie rzeczy naprawdę nie miał nic złego na myśli. Uważa to za swoją największą wadę i usilnie z tym walczy.
  Kiedy już w coś się wciągnie, staje się prawdziwym pasjonatem. Tak było z historią magii, która zainteresowała go od razu. Traktował ją jak zbiór opowieści, z których większość była całkiem ciekawa. Razem z historią zainteresowały go też różne kultury, przez co potrafił na przykład wczytywać się w mugolską książkę o voodoo i próbować które z tych przepisów faktycznie miałyby szansę zadziałać.
  Mimo to nie cierpi monotonii i nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu ani nad jedną rzeczą. Zainteresowania zmieniają mu się jak w kalejdoskopie, tak samo jak Akcje Naprawy Świata. Równie szybko nudzi mu się przebywanie w jednym miejscu.
  Nauczył się być bajarzem, nawet za bardzo. Opowiada mnóstwo historii, chociaż większość z nich jest nieprawdziwa, albo przynajmniej mocno podkoloryzowana. Tylko on wie które dokładnie.

  2. Ciekawostki:
  Spędził dwa lata w podróży;
  Uwielbia opowiadać pełnokrwistym czarodziejom niestworzone rzeczy o mugolach;
  W dzieciństwie znosił do domu znalezione przypadkiem jeże.

  • Zainteresowania: Historia w każdej postaci, różne kultury, wszystko co akurat wpadnie mu w ręce.
  • Ulubione: Uwielbia jeże, ser żółty i „Nędzników”
  • Inne: -

  F. Przeszłość
  Angel pochodzi z wesołej, kochającej rodziny. Może nieco zbyt wesołej, biorąc pod uwagę poczucie humoru jego ojca. Gdy jego żona była w ciąży z drugim dzieckiem przechodziła fascynację mugolskim, renesansowym artystą - Leonardem da Vinci - David uznał to za świetną podstawę do dowcipu i postanowił nazwać syna na cześć jego rywala. Biorąc jednak pod uwagę, że w rodzinie panowała odwieczna tradycja nadawania dzieciom najdziwniejszych możliwych imion, mógł trafić gorzej. Na przykład jak jego siostra, Meaghan. Mimo niestandardowej rodziny Angel miał dobre, normalne dzieciństwo, z bieganiem po drzewach, mugolską szkołą i słuchaniem około wojennych historii dziadka. W jego wyobrażeniu świat był pełen miłych, fajnych ludzi.
  A potem poszedł do Hogwartu. Zaczęło się nieźle. Trafił do Hufflepuffu, gdzie poznał kilka całkiem sympatycznych osób, ale szybko uderzyła go brutalna rzeczywistość: nie wszyscy są sympatyczni. Po tej realizacji upadł jego światopogląd, a on sam postanowił uczynić świat lepszym miejscem. Przynajmniej w swojej opinii. No i wszystkimi środkami, jakie uzna za stosowne. W szkole zakumplował się między innymi z Judith Hackett. Uznał ją za w gruncie rzeczy miłą dziewczynę, która nie zgadza się z istniejącym porządkiem i chce zmieniać świat, a całą „mroczną” otoczkę za jej specyficzne poczucie humoru.
  Po ukończeniu szkoły uznał, że nie będzie siedział na głowie rodziców, jako dodatkowa gęba do wyżywienia, tylko wyjedzie. Początkowo planował tylko wyskoczyć do Londynu, a w końcu wylądował na końcu świata. Wrócił dopiero po paru latach, na studia i pomieszkuje u siostry w Londynie.


   Obecny czas to Czw Lut 22, 2018 9:51 pm