Desmond Croven

  Share
  avatar
  Desmond Croven

  Liczba postów : 30
  Płeć : Male

  Desmond Croven

  Pisanie by Desmond Croven on Pią Kwi 19, 2013 1:22 am

  Desmond Croven

  A. Dane personalne

  1. Imiona: Desmond Arthur
  2. Nazwisko: Croven
  3. Data urodzenia: 30.04.1994
  4. Miejsce urodzenia: Dublin/Irlandia
  5. Miejsce zamieszkania: Plymouth/Anglia
  6. Czystość krwi: 1/2
  7. Teleportacja: Nie

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina: Crovenowie mieszkają w Irlandii, w małym domku na obrzeżach Dublinu. Jest to małe, niskobudżetowe osiedle, które powstało kilka lat przed przyjściem Desmond’a na świat. Szare, bliźniacze domki, umieszczone jeden obok drugiego w taki sposób, by zmieściło się ich jak najwięcej. Rodzina Croven jest dość uboga, więc idzie za tym wrażliwość oraz skromność. Mimo niezbyt kolorowego życia, potrafią cieszyć się tym co posiadają i to uważają za najważniejsze. Głowa rodziny Brian Croven (ojciec Des’a) urodził się w Dublinie i mieszka tutaj po dziś dzień. Brian ma czterdzieści dwa lata i pracuje jako zielarz wraz z żoną, w jednym ze sklepów w mieście. Ludzie ze wszystkich okolic przyjeżdżają do nich by kupić ich rośliny oraz zioła, które są stale pod profesjonalną opieką. Desmond odziedziczył po ojcu cały wygląd. Perłowo-czarne włosy oraz smukła i duża sylwetka ciała. Natomiast matka, Christea, jest niską, jasnowłosą kobietą, o szczupłej figurze. Czterdziestoletnia mugolka pracuje razem z mężem jako zielarka. Crovenowie z reguły są spokojnymi i kulturalnymi ludźmi. Trzymają się tylko we trójkę, gdyż rodzice obu rodziców Des’a umarli jeszcze zanim Brian oświadczył się Christei. W rodzinie od zawsze panuje miła atmosfera, a Desmond został wychowany na chłopca o dobrym sercu.
  2. Pokrewieństwo: -
  3. Status majątkowy: biedny

  C. Szkoła

  1. Rok nauki: VII
  2. Dom: Hufflepuff
  3. Przedmioty: transmutacja, OPCM, zielarstwo, eliksiry, zaklęcia

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje

  • Wzrost: 191 cm
  • Budowa ciała: szczupły
  • Kolor oczu: kremowy brąz
  • Kolor włosów: czarne
  • Cechy charakterystyczne: wąskie usta, szeroki nos

  2. Opis szczegółowy: Desmond uwielbia klasyczny styl ubioru. Przeważnie nosi jednolite koszulki lub swetry, proste jeansy oraz zwykłe, ciemne trampki. Irytują go kolorowe ubrania, które posiadają abstrakcyjnie kolorowe wzory lub napisy. Poprzez taki klasyczny ubiór, pokazuje on prawdziwego siebie, chłopaka, który nie lubi zbytnio wyróżniać się z tłumu. Gdy nadchodzą zimniejsze dni, degustuje on w skórzanych kurtkach, lecz wtedy uważa by nie przesadzić z klasycyzmem i nie wyglądać na jak z czasów zimnej wojny. Podsumowując wszystko, by złapać to w najprostsze słowa, Des lubi przeważnie ciemne, jednolite kolory ubrań, czyli takie, w których czuje się najlepiej.

  E. Charakter

  1. Opis charakteru: Jego cechy charakteru można opisać w prosty sposób. Zaczynając od jego spokoju i opanowania… Desmond od zawsze był chłopakiem, którego zaletą jest cierpliwość i spokojne, bezproblemowe podejście do praktycznie wszystkich spraw w życiu. Gdy jego rówieśnicy szalejąc z gniewu, potrafili roznieść wszystko w powietrze, on zawsze miał na to racjonalne rozwiązanie i w spokoju potrafił je zrealizować. Często spokój i opanowanie popłaca, lecz w życiu Des’a było wiele momentów, gdy to wszystko przemieniało się w lenistwo. Szczególnie, gdy rodzice prosili go o drobne przysługi, np. by pomógł im w sklepie przy roślinach, czy zrobił zakupy na obiad… Akurat zielarstwo można mu wybaczyć, gdyż nie darzy on wielką sympatią tej dziedziny. Desmond ma takżę swoje pasję, dzięki których jest ambitny i zawsze stara się osiągnąć cel, który sobie wyznaczy nawet, gdy na jego drodze wszystko się sypię. Jest on kulturalny i tolerancyjny wobec innych ludzi. Lecz oczywiście wszystko na swoje granice. Często zdarza się tak, że Des dopasowuje się do swojego rówieśnika i traktuje go tak samo jak on jego, co także czasami kończy się nieciekawie. Sporym problemem dla niego jest to, że często zapomina o pewnych sprawach. On sam tłumaczy się, że często wyłącza się od rzeczywistości i buja w obłokach, przez co wtedy zawsze zapomina o tym, o czym ktoś mu właśnie mówi. Ogólnie rzecz biorąc Desmond jest prostym nastolatkiem, który spokojnie brnie przez życie, lecz czasami ten spokój obraca się przeciwko niemu…

  2. Ciekawostki:

  • Zainteresowania: Od małego uwielbia Quidditch. Pasjonują go także zaklęcia oraz transmutacja.
  • Ulubione: Zakochany w swojej miotle na której kocha grać w Quidditch’a. Nie pogardzi także piwem kremowym oraz czekoladą.
  • Inne: Dużo czyta o stosowaniu czarnej magii.

  F. Przeszłość
  Odkąd się urodził, był stopniowo przystosowywany do życia czarodziejów. Jego rodzice mieli spory dylemat nad tym, do jakiej szkoły go zapisać. Zdecydowali się jednak na małą prywatną szkołę magii w Dublinie, gdzie jako 7-latek uczył się prostych, wierszowanych sztuczek magicznych. Nauczyciele bardzo podziwiali Desmonda i bacznie obserwowali jego postępy w nauce. Jednak, gdy ukończył on 11 lat, jego rodzicę musieli zrezygnować z dalszej nauki w tej szkole, gdyż brakowało im wystarczająco dużo funduszy, by utrzymać syna przy nauce. Jeszcze w tym samym tygodniu rodzice dostali ofertę przejęcia jednego ze sklepów zielarskich w mieście, a Desmond otrzymał list ze szkoły magii i czarodziejstwa w Hogwarcie. Przez lata nauki w Hogwarcie, chłopak miał dobre i złe momenty w nauce. Przeważnie wszystko uchodziło mu płazem i udawało mu się zaliczać przedmioty. Gdy zaczął VI rok nauki wraz z rodzicami postanowił, że zamieszka sam. Przeprowadził się do Anglii do miasta Plymouth. Od tego momentu, zaczął być bardziej odpowiedzialny a jego oceny w szkole nieco się poprawiły. I tak jest do dziś…


   Obecny czas to Pon Mar 19, 2018 11:28 am