Caris Rutherford

  Share
  avatar
  Caris Rutherford

  Liczba postów : 97
  Płeć : Female

  Caris Rutherford

  Pisanie by Caris Rutherford on Sob Kwi 20, 2013 7:41 pm

  Caris Rutherford

  A. Dane personalne

  1. Imiona: Caris Artemis
  2. Nazwisko:Rutherford
  3. Data urodzenia: 18.09.1993
  4. Miejsce urodzenia: Londyn
  5. Miejsce zamieszkania: Glasgow
  Wbrew pozorom to Glasgow, a nie Edynburg jest najliczniejszym miastem w Szkocji. Dom rodzinny Rutherfordów mieści się na przedmieściach. Przekazywany z pokolenia na pokolenie, trochę przestarzały, ale nadal spełniający dobrze swoją funkcję. Mogliby się przeprowadzić, ale ojciec darzy dom zbyt dużym sentymentem. Poza tym babcia, która również z nimi mieszka, nie dałaby do sprzedać.
  6. Czystość krwi: 3/4 (babcia od strony matki - mugolak)
  7. Teleportacja: tak

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina:
  Występują:
  Dorothy Rutherford - babcia
  Nicolas Rutherford - ojciec
  Chloe Rutherford (z domu Buckley) - matka
  Lewis Rutherford - starszy brat
  Ellie Rutherford - młodsza siostra

  Jak myślicie, jak powinna wyglądać rodzina, której przewodzi zgorzkniała stara baba? Zapewne nie najlepiej. Tak też było u Rutherfordów. Jeszcze jakieś dwadzieścia lat temu syn tej strasznej kobiety umiał się postawić. Ba, nawet sam wybrał sobie żonę, której krew nie była krystalicznie czysta. No właśnie, jej rodzice pobrali się z miłości. Przez pierwsze lata małżeństwa Nicolas dzielnie znosił wykluczenie z rodziny, lecz złamał się po śmierci ojca. Uznał, że musi zaopiekować się osamotnioną matką i postanowił powrócić wraz z rodziną (bo w międzyczasie pojawiły się dzieci) do rodzinnego Glasgow. Po zamieszkaniu z teściową relacje między małżonkami uległy dość poważnemu pogorszeniu (Lewis twierdzi, że to wina babci, ale Caris nie ma dowodów). W końcu doprowadziło to do rozwodu i wyjazdu pani domu do Londynu. Oczywiście Chloe bardzo chciała zabrać ze sobą dzieci, jednak tego nie zrobiła, gdyż została zastraszona przez teściową (kolejna teoria spiskowa starszego brata Caris). Nie dociekając jednak do tego, co tak na prawdę się zdarzyło, wróćmy do ogólnego zarysu działań Dorothy Rutherford. Jakby czekając, aż synowa się wyprowadzi zaczęła wprowadzać swoje własne metody wychowawcze. Nicolas nie miał w tej sprawie nic do gadania, miał zająć się awansem w Ministerstwie, gdzie pracował jako łamacz klątw. Jego zajęcie oraz częste wyjazdy sprawiały, że zupełnie stracił kontakt z dziećmi. Nic dziwnego, że Lewis, który zawsze buntował się rygorystycznym środkom wychowawczym postanowił od razu po siódmej klasie się usamodzielnić. Caris nie wie dokładnie co się z nim stało, ale słyszała, że wyjechał z Wielkiej Brytanii. Zawsze uwielbiała swojego braciszka, ale po tym co zrobił bała się utrzymywać z nim kontakt. Gdyby babcia się dowiedziała... Była jeszcze Ellie, trzy lata młodsza siostra, która była tak samo przerażona dyktaturą panującą w domu. Caris jako starsza siostra, szczególnie, gdy Lou wyjechał, musi się nią opiekować i bronić przed babcią.

  2. Pokrewieństwo:
  3. Status majątkowy: bogaty

  C. Kariera

  1. Ukończona szkoła: Ravenclaw
  2. Referencje zawodowe:
  Chyba tylko to, że miała idealne wyniki z zielarstwa i eliksirów. Szybko się uczy, jest sumienna i nie ma z nią kłopotów.
  3. Wykonywany zawód: kelnerka w Małej Norwegii, nieodpłatny staż w szpitalu św. Munga
  4. Zarobki: bardzo niskie

  C1. Studia

  1. Wyniki owutemów:
  1. ZAKLĘCIA - O
  2. OBRONA PRZED CZARNĄ MAGIĄ - O
  3. TRANSMUTACJA - N
  4. ELIKSIRY - W
  5. ZIELARSTWO - W
  6. HISTORIA MAGII - T
  7. OPIEKA NAD MAGICZNYMI STWORZENIAMI - P
  8. MUGOLOZNASTWO - Z
  9. NUMEROLOGIA - N
  10. STAROŻYTNE RUNY - W

  2. Kierunek studiów: magomedycyna
  3. Rok studiów: I rok studiów

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje

  • Wzrost: 170 cm
  • Budowa ciała: szczupła
  • Kolor oczu: zielone
  • Kolor włosów: blond
  • Cechy charakterystyczne: idealne zęby

  2. Opis szczegółowy:
  Caris ma w sobie coś, co można nazwać “naturalnym pięknem”. Nie znaczy to, że jest jakoś niesamowicie piękna, tylko ma coś w sobie. Jedak mało kto zauważa jej urodę, bo po prostu nie jej eksponuje. Zazwyczaj stara się nie wyróżniać z tłumu. Jest dość wysoka, ale poprzez lekkie garbienie się nie jest to tak widoczne.
  Oczywiście na jakiś spotkaniach towarzyskich, na które jest zapraszana wraz z rodziną tego nie robi, w końcu musi się stosować do zasad dobrego wychowania. Ma regularne rysy twarzy z wyróżniającymi się ciemno zielonymi oczami. Blond włosy, które najczęściej związuje w kitkę lub kok, po rozpuszczeniu sięgają do połowy pleców.
  Ubiera się schludnie i skromnie, wręcz trochę staroświecko. Jednak zawsze dba o to, by ubrania były dobrane ze smakiem.

  E. Charakter

  1. Opis charakteru:
  Choć Caris jest bardzo wycofana i skryta, ma dość ciekawy charakter. Oczywiście zazwyczaj go nie uzewnętrznia, grając idealną córkę i wnuczkę. Jest spokojna, dobrze wychowana i nie sprawiająca nikomu kłopotu. Nie pije, nie pali, nie imprezuje, tylko siedzi i się uczy. Myśli racjonalnie, większość decyzji podejmuje na chłodno. Raczej jest nieufna w stosunku do innych i stara się trzymać z nimi na dystans. Można powiedzieć, że nawet jeśli już z kimś się zaprzyjaźni nie jest w stanie się w pełni otworzyć. Tak długo grała swoją rolę, że aż stało jej się to jej prawdziwym życiem. To trochę straszne i smutne, ale można to zwalić na “tradycyjne” wychowanie.
  Sama z siebie jest dość spokojna. Nie miesza się w żadne podejrzane rzeczy, ani nic takiego. Po prostu zdaje sobie sprawę z tego, ile może to kosztować. Od dziecka przejawiała fascynację do książek i niesamowite łaknienie wiedzy. Nic dziwnego, że jest byłą Krukonką. Wprost idealnie wpisuje się w stereotypowe wyobrażenie tego domu. Zawsze chciała pracować w Mungu, gdyż doszły ją słuchy, że jej matka jest tam zatrudniona. Oczywiście nikomu o tym nie wspominała, bo od razu by jej tego zabroniono.
  Można powiedzieć, że nie interesuje ją zupełnie otaczające ją społeczeństwo. Nie ma potrzeby dopasowywania się do tej ograniczonej masy tępaków. Oczywiście, jest miła, gdy z kim rozmawia, ale jest w tym trochę sztuczności. Jedyną rzeczą, którą tak na prawdę kocha (poza bratem), jest jej kot - Asklepios.
  Nie znaczy to, oczywiście, że jest jakoś totalnie niezainteresowana płcią przeciwną. Po prostu nie znalazła na tyle inteligentnego przedstawiciela. No może znalazła, ale się nie przyznaje. Jest dość słaba w kontaktach międzyludzkich, wiec poderwanie kogokolwiek graniczy z cudem.

  2. Ciekawostki:

  • Zainteresowania: Medycyna, zielarstwo, eliksiry, książki
  • Ulubione: jej kot, zapach świeżej książki, mugoska muzyka (słucha w ukryciu przed babcią)
  • Inne:
   -Wstydzi się tego, że odziedziczyła po matce talent do eliksirów i zielarstwa, a nie do zaklęć po ojcu.
   -Choć praktycznie jest dorosła bardzo boi się babki.

  F. Przeszłość
  Poa wspomnianym już rozwodem rodziców i mieszkaniem u babci jej życie było nudne jak flaki z olejem. Cały czas w Hogwardzie spędziła w bibliotece, albo na błoniach. Nie zawiązywała bliższych przyjaźni, bo nikt nie miał takiej potrzeby, a ona nie napierała.
  Po tym, jak jej brat wybrał wolność i wyjechał z domu, gdzieś w jej głowie również zaczął kształtować się podobny pomysł, ale nie mogła zostawić młodszej siostry. Doszła do wniosku, że poczeka, aż ta skończy szkołę.
  Na razie ma w planach jedynie znalezienie matki i brata, wbrew woli babki. Powinno się udać. Po szkole od razu postarała się o praktyki w Mungu. Jednak, gdy studia zaczęły być bardziej popularne zdecydowała się również na nie.  Ostatnio zmieniony przez Caris Rutherford dnia Pon Kwi 22, 2013 6:22 pm, w całości zmieniany 1 raz

   Obecny czas to Pią Mar 23, 2018 11:51 pm