Aleksiej Volkov

  Share
  avatar
  Aleksiej Volkov

  Liczba postów : 2

  Aleksiej Volkov

  Pisanie by Aleksiej Volkov on Nie Cze 16, 2013 4:28 pm

  Aleksiej Volkov

  A. Dane personalne

  1. Imiona: Aleksiej
  2. Nazwisko: Volkov
  3. Data urodzenia: 16 marca 1985 r.
  4. Miejsce urodzenia: Petersburg. Tam też znajduje się jego dom rodzinny.
  5. Miejsce zamieszkania: Londyn. Wynajmuje kawalerkę o bardzo niskim standardzie położoną w dzielnicy Whitechapel. Nie posiada w niej prawie żadnych przedmiotów osobistych, jedynie niezbędne rzeczy codziennego użytku, przyrządy i składniki potrzebne do przyrządzenia niektórych eliksirów, wiele książek i sprzęt do pracy. Rzadko przebywa w mieszkaniu.
  6. Czystość krwi: 1/4
  7. Teleportacja: tak

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina:
  Matka, Elizabeth. Zmarła, gdy Aleksiej miał 7 lat. Była nieślubnym dzieckiem czarodzieja czystej krwi z mugolką Jane Cartwright. Nigdy nie poznała nazwiska ojca. Po ukończeniu Hogwartu z wyróżnieniem rozpoczęła pracę w  departamencie Międzynarodowej Współpracy Czarodziejów. Stanowisko wymagało od niej regularnego pobytu w Petersburgu. Tam też poznała swojego męża.
  Ojciec, Igor. Chociaż przejawiał czarodziejskie zdolności, z powodu swojego mugolskiego pochodzenia nigdy nie trafił do Durmstrangu. Jego rodzice nie potrafili poradzić sobie z wyjątkowością syna. Reagowali dość gwałtownie na wszelkie odchylenia od normy, przez co Igor posiada bardzo mocno rozwiniętą awersję do wszystkiego, co w jego mniemaniu nie jest takie, jak być powinno. Jego żona nie przyznała się do swojego pochodzenia aż do momentu urodzenia drugiego dziecka. Po przedwczesnej śmierci Elizabeth Igor musiał więc wziąć na swoje barki opieką nad trzema synami, którzy na jego nieszczęście posiadali talent magiczny.
  Bracia, Boris i Konstantin. Obaj młodsi, Boris o 2 lata, zaś Kostya dokładnie o 7. To przy jego narodzinach zmarła Elizabeth. O ile ten pierwszy był bardzo podobny do Aleksieja, zarówno z wyglądu jak i charakteru, o tyle najmłodszy z rodzeństwa odziedziczył po matce jasne włosy, błękitne oczy i bardzo wrażliwy charakter. Jest naiwny, dużo czyta i wierzy, że kiedyś zmieni świat.
  2. Pokrewieństwo: brak
  3. Status majątkowy: Podobno powyżej przeciętnej.

  C. Kariera

  1. Ukończona szkoła:Durmstrang  
  2. Referencje zawodowe: Jest wysportowany, silny i sprawny. Dobrze włada magią i zna kilka niezłych sztuczek potrzebnych do okiełznania niebezpiecznych stworzeń. Jest bardzo ambitny, dlatego szkołę ukończył z bardzo dobrymi wynikami, szczególnie z eliksirów i zaklęć. Podczas wakacji i przerw świątecznych dorabiał w mugolskim warsztacie samochodowym, czasem podejmował również pracę w różnych knajpach.
  3. Wykonywany zawód: łowca niebezpiecznych stworzeń
  4. Zarobki: wysokie


  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje


  • Wzrost: 187 cm
  • Budowa ciała: atletyczna
  • Kolor oczu: zielone
  • Kolor włosów: ciemne
  • Cechy charakterystyczne: Liczne blizny, najbardziej w oczy rzuca się ta nad prawym łukiem brwiowym. Nigdy nie rozstaje się ze zniszczoną, czarną skórzaną kurtką.


  2. Opis szczegółowy: Ma twarz, którą bardzo łatwo zapamiętać.  Ostre rysy nadają mu zdecydowany, niemal brutalny wygląd. Jego kości policzkowe prezentują się równie groteskowo jak te charakterystyczne dla murzyńskiej rzeźby. Ciemne brwi, niepokojące cienie pod oczami i bardzo specyficzny sposób patrzenia sprawiają, że napotykając na jego wzrok po plecach przechodzą ciarki. Nastroszona, szczeciniasta, ciemna czupryna kontrastuje z jasną cerą. Kiedy się uśmiecha, w jego lewym policzku pojawia się dołek, niejednego przyprawiający zresztą o dreszcz zgrozy. Jest drapieżnikiem i wszystko w jego budowie na to wskazuje. Mięśnie w sposób imponujący prężą się pod jego ubraniami – zawsze mugolskimi, zawsze w kolorze czarnym. Porusza się zdecydowanie, jego krok jest bardzo dynamiczny. Na pierwszy rzut oka widać, że jest zwinny i wiele czasu poświęcił na rozwój swoich warunków fizycznych. Szerokie ramiona i proporcjonalnie wąskie biodra sprawiają, że jego sylwetka niemal karykaturalnie przypomina odwrócony trójkąt. Pomimo tego Aleksiej ma w sobie wiele harmonii, sprawia wrażenie człowieka kontrolującego każde drgnienie mięśni. Pomimo zażywania przeróżnych mikstur i maści jego ciało ma problemy z gojeniem się, dlatego właśnie po każdej otwartej ranie na jego skórze zostaje dość wyraźna blizna.
  W normalnych warunkach zachowuje się spokojnie i opanowanie ważąc każdy gest czy słowo.


  E. Charakter

  1. Opis charakteru: Ma bardzo dominującą osobowość. Kiedy pracuje w grupie  stara się przejąć dowodzenie. Uważa, że tylko takie działanie pozwoli mu zachować kontrolę nad sytuacją i uchronić przedsięwzięcie przed niepowodzeniem. Równorzędna współpraca wydaje się być z nim możliwa dopiero po uzyskaniu pełnego zaufania, co może trwać nawet kilka lat.
  Aby poznać człowieka często umyślnie doprowadza do konfrontacji z nim, w jego mniemaniu bowiem właśnie wtedy ludzie pokazują swoje prawdziwe oblicze. Paradoksalnie większym szacunkiem często darzy tych, którzy stawiają mu czoła i buntują się przeciw jego decyzjom. Często zresztą rzuca od niechcenia jakieś sugestie tylko po to, by zaobserwować reakcje rozmówcy.
  Jego sposób myślenia jest dość uporządkowany i schematyczny.  Jest inteligentny i cały czas poszerza swoją wiedzę, jednak podejmując decyzję kieruje się głównie intuicją i instynktami.
  Żyje według określonych przez siebie zasad, które niekoniecznie zgadzają się z ogólnie przyjętymi normami. Pozornie interesują go zagadnienia moralne, tak naprawdę jednak wszystko nagina do własnych potrzeb. Bada granice, nigdy nie przekracza ich jednak na tyle, by zatracić się w swoich pierwotnych popędach.  
  Jest uzależniony od adrenaliny. Najbardziej pociąga go niebezpieczeństwo, zrobi wszystko by poczuć przyjemny dreszcz emocji, nie unika ryzyka. Można by pomyśleć, że dąży do zupełnego wyniszczenia się, czerpiąc z tego jednocześnie wręcz perwersyjną przyjemność. Zupełnie nie dba o siebie jako jednostkę, jednak kiedy odpowiada za innych stara się być niesamowicie rozważny, ostrożny i metodyczny.
  Ma bardzo ambiwalentne uczucia do świata magicznego. Nie jest w pełni jego członkiem, jednak nie odnajduje się również wśród mugoli. Przez  brak poczucia przynależności chwilami odczuwa samotność i niechęć do siebie, nigdy jednak nie przyznał się do tego przed nikim, nawet ze sobą nie jest do końca szczery. Ma tendencję do długiego przechowywania uraz. Może wybaczyć, ale nigdy nie zapomni.


  2. Ciekawostki:


  • Zainteresowania: Uwielbia grzebać przy starych mugolskich samochodach i eksperymentować z eliksirami (głównie pobudzającymi).  Ze względu na swoją pracę interesuje się również magomedycyną  (głównie ziołolecznictwem) i bestiologią. To drugie było jego specjalnością w Durmstrangu.
  • Ulubione: Sproszkowane pazury smoka, cynamon, kawa.
  • Inne: W wolnych chwilach można spotkać go w parku, najpewniej z którąś z książek Charlesa Bukowskiego.


  F. Przeszłość  
  Jego życie już od najmłodszych lat wypełnione było gniewem i niezrozumieniem. Miał żal do ojca o całkowity brak akceptacji i izolację od rówieśników. Gdyby nie interwencja przyjaciela matki, Aleksiej zapewne również nie ukończyłby szkoły magii - do Durmstrangu bardzo niechętnie przyjmowano kogoś, kto nawet  w połowie nie ma czystej krwi. Początkowe lata w tej placówce nie były zresztą z tego powodu zbyt przyjemne. Dopiero po pewnym czasie udało mu się wypracować mocną pozycję wśród grupy, by pod koniec piątego roku nauki wreszcie zostać jej przywódcą.
  Najmłodszy brat był dla niego niemal obcy. Choć nie chciał tego przyznać, podświadomie wciąż obwiniał go o śmierć matki. Nie rozmawiali zbyt często, a kiedy już się to zdarzało, Aleksiej bywał bardzo oschły i powściągliwy. Teoretycznie najlepszy kontakt powinien mieć z Borisem, jednak obaj chłopcy posiadali bardzo podobne cechy charakteru, przez co nieustannie dochodziło pomiędzy nimi do spięć. Szybko przestali się zresztą sobą interesować, w szkole wymieniali ze sobą tylko niezbędne informacje.
  Po ukończeniu Durmstrangu niemal natychmiast wyprowadził się do Londynu. Chciał odnaleźć i poznać swoich dziadków. Spotkanie z Jane Cartwright przyniosło mu jedynie rozczarowanie i rozgoryczenie. Nie chciał wyobrażać sobie zbyt wiele na jej temat, jednak nie spodziewał się starszej kobiety mieszkającej w domu opieki, której choroba nie pozwalała nawet przypomnieć sobie nazwiska mężczyzny, z którym zaszła w ciążę. Zamiast tego zaoferowała mu herbatę, pyszny sernik z bufetu i zapytała o zdrowie swojej córki, jednocześnie wyrażając swoje zadowolenie  z powodu jej rychłego zamążpójścia.
  Aleksiej był zły i nie miał gdzie się podziać. Za ostatnie zaoszczędzone przez lata pieniądze wynajął kawalerkę, by później rozpocząć pracę jako barman w mugolskiej knajpie. Chociaż jego rodzina posiadała dość sporo pieniędzy młodzieniec nie chciał pożyczać od ojca nawet najmniejszej sumy. Po prostu zerwał z nim kontakt.  
  Po kilkumiesięcznej przygodzie z serwowaniem trunków został łowcą niebezpiecznych stworzeń, dzięki czemu mógł wyładować w terenie swoje wszystkie negatywne emocje oraz zarobić na swoje utrzymanie. Nie zrezygnował jednak z obskurnej kawalerki, do której miał jakiś dziwny sentyment.  


   Obecny czas to Pią Mar 23, 2018 3:51 pm