Anson Hathaway

  Share
  avatar
  Anson Hathaway

  Liczba postów : 9
  Płeć : Male

  Anson Hathaway

  Pisanie by Anson Hathaway on Wto Lip 09, 2013 4:34 pm

  Anson Hathaway

  A. Dane personalne

  1. Imiona: Anson Ethan
  2. Nazwisko: Hathaway
  3. Data urodzenia: 18 maja 1990
  4. Miejsce urodzenia: Sheffield, UK
  5. Miejsce zamieszkania: Londyn, UK
  6. Czystość krwi: 1/2
  7. Teleportacja: tak

  B. Więzy rodzinne

  1. Rodzina: Hathawayowie zostali pobłogosławieni dwójką wspaniałych dzieci i tym „odd one”, albo jak kto woli – czarną owcą, jednak zacznijmy może najpierw od opisu rodziców. Oboje żyją i mają się całkiem dobrze, przynajmniej tak wynika z listów, które piszą do Ansona... raz na jakiś czas. Jedynym żywicielem rodziny był ojciec – Charles, pracownik szpitala świętego Munga, specjalista od urazów magicznych, obecnie mający 55 lat, siwy mężczyzna dość wysoki i raczej przy kości. Matka zwana Amandą, mugolka, kobieta nie pracująca, która początkowo chciała zupełnie odciąć się od świata magicznego, później zaczął się jej jednak podobać. Całe życie zajmowała się domem, oraz dziećmi. Jak już wspomniałem była dwójka wspaniałych i ten inny. Jak się możecie domyślić, to Anson zawsze był tym złym, to zawsze on stłukł ulubiony wazon mamy, podpalił gazetę ojca, powiedział cioci Anette, że jest gruba. Najstarszy brat – Braiden, mający obecnie już dwadzieścia sześć lat, który posiada własny, dość nieźle prosperujący biznes w Irlandii – branża odzieżowa, toteż zwykle na święta dostaje od niego sweter, jakże uroczy gest, niegdyś uczeń Hufflepuffu, nie odznaczał się wyjątkowym wynikami w nauce, nie tak jak młodszy brat Ansona – Nicolas, obecnie już dwudziestolatek, niegdyś wychowanek Ravenclawu. Zapamiętano go jako ucznia, który pamiętał dosłownie o wszystkim, co więcej krępowało to nieco naszego bohatera (młodszy braciszek, który pałęta się pod nogami to naprawdę nic przyjemnego, mimo że jest jedynie dwa lata młodszy). Nicolas poszedł w ślady ojca, został lekarzem na tym samym oddziale co Charles. Mniej więcej tak wygląda najbliższa rodzina Hathawayów.
  2. Pokrewieństwo:
  3. Status majątkowy: Biedny

  C. Kariera

  1. Ukończona szkoła: Slytherin, Hogwart
  2. Referencje zawodowe: Historia jego preferencji jest bardzo długa i pełna zawiłości, ale spróbuję ją opowiedzieć w dość krótki, acz treściwy sposób. Jeszcze przed pójściem do Hogwartu, mały Anson miał wielkie marzenie zostać superbohaterem, najlepiej skrzyżowaniem wszystkich możliwych postaci komiksów Marvela. Później, gdy brutalna rzeczywistość pokazała mu, że nie umie przelecieć z jednego drzewa na drugie używając pajęczej sieci, postanowił, że zostanie rysownikiem, albo zajmie się drzeworytem. Jednak taka praca nie jest zbyt opłacalna, a przecież pieniądz to niestety nowy obiekt kultu w dzisiejszych czasach. W mniej więcej szóstej klasie, Anson stwierdził, że będzie pracował w Ministerstwie Magii, bo przecież tam nie można źle zarabiać, dlatego tuż po ukończeniu szkoły podjął tam pracę.
  3. Wykonywany zawód: pracownik Urzędu Niewłaściwego Użycia Czarów
  4. Zarobki: średnie

  D. Wygląd

  1. Podstawowe informacje


  • Wzrost: 185
  • Budowa ciała: Wysportowany
  • Kolor oczu: Brązowe
  • Kolor włosów: Brązowe
  • Cechy charakterystyczne:


  2. Opis szczegółowy:
  Patrzysz na niego, niby przystojniejszy od innych, coś przykuwa Twoją uwagę. Może włosy? Dość długie, lekko falujące, zasłaniające jego czoło, które czasem potrafią sięgać aż do ramion. Wszystko zależne jest od jego kaprysu, czy jak kiedyś – woli rodziców. Spojrzał na Ciebie swymi okrągłymi, ciemnymi oczami, w których to szaleje drobna iskra. On ciągle patrzy na Ciebie, jakby chciał zajrzeć w głąb Twojej duszy, a czujesz się jak po spotkaniu z dementorem. Przeraża Cię to, że on może właśnie wydarł Twe największe sekrety, jakby opanował sztukę legilimencji. Jednak jeśli jesteś na tyle silna (bądź silny), dalej go obserwujesz. Mały nos, lekko sypiący się zarost (równie zależny od dnia i chęci). Opalony, zaczynasz twierdzić, że mógł mieć przodków pochodzenia powiedzmy hiszpańskiego, czy też włoskiego. Nie dowiesz się, póki nie zapytasz... ale boisz się, przecież go nie znasz. Przestaje patrzeć, wstaje i podnosi przedmiot, który przypadkowo wypadł z jego dłoni. Jest wysoki, ma ciało młodego Boga, mógłby pracować jako model... może pracuje? Przecież nic o nim nie wiesz. Ubrany jest odpowiednio do pory roku, nie afiszuje się z jakimiś kolorowymi koszulkami, które mogły świadczyć o jego dziwnych upodobaniach. Na sobie tym razem ma ulubioną, rozpiętą ciemnoczerwoną koszulę w czarną kratę, pod spodem szary T-Shirt z wcięciem w kształcie litery V, powycierane jeansy, oraz ciemne, markowe buty z charakterystycznym znakiem firmy Nike. Tobie może się spodobać jego wygląd i sposób ubierania się, ale gusta są różne i nie dyskutuje się o nich. Teraz już wiesz co przykuło Twoją uwagę – nóż z czarną rękojeścią, którym to Anson rzeźbił jakieś symbole na swojej ławce.
  E. Charakter

  1. Opis charakteru:
  Pobyt w samotności bardzo ukształtował charakter Ansona. Nie, nie alienował się, ale był przez niektórych postrzegany jako „dziwny”, no bo kto normalny spędza popołudnia (a nawet lekcje), rzeźbiąc coś tym swoim nożem (kolekcja z upływem czasu zaczęła się rozrastać). Również jego umiejętności w tym zakresie zaczęły być większe, początkowo od nieudolnego rysowania własnych inicjałów, poprzez kaligrafię własnego imienia, aż po różnego rodzaju rysunki. Właśnie tutaj ujawniłem jego drugie hobby, bowiem mniej zbrodniczym narzędziem jest ołówek, a z racji posiadania mamy pochodzenia mugolskiego, Anson zainteresował się komiksami. Chłonął to pismo obrazkowe do tego stopnia, że zainspirowały go do tworzenia własnych historyjek. Robi to oczywiście w wolnym czasie, bo teraz przecież musi pracować i w ogóle (dorosłość to zło). Jednak wróćmy do początku, mianowicie alienacji. Hathaway to dobry obserwator i prawda jest taka (chociaż większość myśli inaczej), Anson nie jest przesiąknięty nienawiścią do wszelkich istot stąpających po tym samym gruncie co on. Owszem jest kilka takich osób, za którymi nie przepada, o których miał senne marzenia, o tym że nie żyją... jak ich zabija, ale przecież każdy tak ma... prawda? PRAWDA? Tą ciemną stroną swojego rozdwojenia jaźni bardzo chowa, dlatego o niej nikt nie wie (za wyjątkiem rodziców). Niestety żeby być rozumianym, akceptowanym przez innych, Anson zmuszony jest przywdziewać różnego rodzaju maski – człowiek kameleon, może byłby z niego doskonały aktor... próbował w tym swoich sił, aczkolwiek pociągała go bardziej gra w prawdziwym życiu. Dodatkowo Anson to istota, która lubi czasem się zatrzymać i pomyśleć, filozofować i napawać się chwilą. Mawiają, że życie to jedynie krótki spacer w obliczu wieczności.

  2. Ciekawostki:


  • Zainteresowania: Komiksy, rysowanie, ostre przedmioty
  • Ulubione: Kuchnia hinduska i meksykańska
  • Inne:


  F. Przeszłość 
  Nieco przeszłości zostało opisane w podpunktach „rodzina” oraz „preferencje zawodowe”, ale mogę to wszystko powtórzyć na potrzeby karty postaci? Nie? To świetnie, też was kocham. Anson jak każdy normalny czarodziej dostał list do Hogwartu, został przydzielony do złego Slytherinu, przez całe życie trzymał się na uboczu, stworzył kilka mniejszych i kilka większych relacji z ludźmi, ukończył szkołę i poszedł do pracy... jednocześnie przestając utrzymywać większe kontakty z członkami swojej rodziny.
  Ostatnio zmieniony przez Anson Hathaway dnia Sro Lip 10, 2013 1:37 pm, w całości zmieniany 1 raz

   Obecny czas to Czw Kwi 26, 2018 4:00 pm